Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

21.3.2015 16:00 - 19:00

Beseda s Milenou Štráfeldovou

Český krajanský spolek Beseda pořádá v sobotu 21. března 2015 v Pražském domě od 17 h besedu se spisovatelkou Milenou Štráfeldovou o její nové knize Guláš pro Masaryka, jež je přihlášena do soutěže Magnesia Litera a Česká kniha 2014. Samotné besedě bude od 16 do 17 h téhož dne předcházet burza knih. Přihlašování na besedu probíhá emailem na spolek@beseda.be.

Štráfeldová přijede do Bruselu hovořit o spisovatelské práci, životě i zkušenostech redaktorky Radia Praha, ale hlavně také o své nejnovější knize Guláš pro Masaryka. Jedná se o knihu, o níž se říká, že nenechá nikoho v klidu, neboť zapisovatelka klade čtenáři neodbytné otázky, které ho donutí konfrontovat své školní znalosti z našich národních dějin za posledních 150 let s neuvěřitelným množstvím velmi zajímavých, ale většině z nás neznámých a provokativních faktů, velmi věcně předložených. Na své si přijdou milovníci mnoha literárních žánrů, neboť mezi historickými událostmi sledujeme i nelehké osudy dvou žen, matky a její dcery. Milena Štráfeldová nám sice sundává v pohledu na naši národní historii růžové brýle, ale z lásky k vlasti tím kupodivu nijak neubírá, spíš naopak.

Burza knih, která bude besedě se spisovatelkou předcházet, proběhla za poslední roky několikrát, a proto se ji spolek rozhodl opět zařadit na program dne. Knihy jsou k dostání za symbolickou částku 1 nebo 2 € a o jejich seznam si můžete napsat na spolek@beseda.be. Výtěžek z prodeje knih jde na dobročinné účely a letošní částku by spolek rád věnoval na českou nemocnici v Pakistánu, kterou založila horolezkyně Dina Štěrbová.

 
Kdy: 21. března 2015; od 16 do 17 h burza knih; od 17 do 19 h beseda s paní Štráfeldovou
Kde: Pražský dům, avenue Palmerston 16, 1000 Brusel
Přihlášky a seznam knih naspolek@beseda.be
Více informací nahttp://www.beseda.be

 

Místo konání:

Pražský dům, avenue Palmerston 16, 1000 Brusel

Datum:

21.3.2015 16:00 - 19:00

Organizátor:


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala