Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

23.6.2019

Big Book Festival

Inovativní literární událost. Je jedním z nejmladších literárních festivalů v Evropě. Českým hostem bude spisovatelka Radka Denemarková.

Big Book Festival trwa trzy dni, gości stu autorów i tysiące czytelników.

Každý rok během jednoho červnového víkendu vytváří Big Book Festival zážitky a nápady inspirované textem. Zve překvapivé spisovatele a myslitele světa. Otvírá se všemu, co je inovativní. Experimentuje a testuje originální formy událostí: hvězdné maratony čtení, prestižní kulaté stoly spisovatelů, multimediální představení a návštěvy domů.

Big Book mění každý rok svou adresu. Cestuje Varšavou, přeměňuje prostor. Četlo se na stanici, v továrně, v paláci, v hotelu, v opuštěné škole i soukromých bytech. Letos se Fun Park & Arenę Wspinaczkową změní na terén vzrušujících výprav.

Hosty festivalu byli autoři z Polska a více než 30 zemí.

Českým hostem letos bude spisovatelka Radka Denemarková. Je autorkou románů a monografií publikovaných v mnoha jazycích, scénářů a překladů knih jiných autorů. Oceněna mezinárodními cenami. Román Kobold vydává nakladatelství Książkowe Klimaty v překladu Agaty Wróbel a Olgy Czernikow. Jedná se o dvojitý příběh se silnou láskou a sofistikovanými formami násilí, o vlivu rodiny a ideologie na to, kým se stáváme a jak žijeme. Denemarková dostala vyznamenání za to, že se zabývá obtížnými sociálními tématy a humanismem.

V neděli 23. června ve 14.00 hodin: Oheň a voda - O dvojím příběhu světa - násilí v rodinách a velkých mechanismech zla. A o tom, proč svět potřebuje metaforu mluví česká spisovatelka RADKA DENEMARKOVÁ. Provází Teresa Drozda
DĄBROWSKIEGO 81, BIG BOOK CAFE

V ten samý den v 16.00 hodin: 1989 - 2019. Začátek a konec svobodného světa? -  Spisovatelé ALEKSANDRA BOĆKOWSKA, RADKA DENEMARKOVÁ a FILIP FLORIAN hovoří o energii průlomu, tři desetiletí dozrávání demokracie a nových hrozeb pro svobodu. Ptá se Piotr Kieżun.
Partner akce: EUNIC
DĄBROWSKIEGO 81, BIG BOOK CAFE

Festival Big Book trvá tři dny, hostí 100 autorů a tisíce čtenářů.

Kdy: 21.-23. června 2019

Kde: Stary Mokotów, Dąbrowskiego

více informací na stránkách festivalu

 

Místo konání:

Dąbrowskiego 81, Łowicka 21, Dąbrowskiego 51

Datum:

23.6.2019

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala