Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

8.12.2012 22:00

Bitumen Beat

Ačkoliv skupina Bitumen Beat existuje teprve krátce, jsou někteří její členové na české hudební scéně již dobře známí. Bitumen Beat je totiž v podstatě přímým nástupcem skupiny Terne Čhave z Hradce Králové, která slavila úspěchy jak v Čechách, tak i v zahraničí.

Rod Bitumen, jehož členové tvoří skupinu Bitumen Beat, má jednu prastarou tradici: již od nepaměti přijímají všichni mladí muzikanti společné jméno Terne Čhave (malí kluci). Toto jméno si ponechají tak dlouho, dokud  neuplyne zkušební doba, během které se vydávají do světa na zkušenoua  osvojují si zkušenosti svých otců a tradice svého rodu. Také naši Terne Čhave už viděli něco ze světa a vydali několik alb. A když dospěli, opět se jména Terne Čhave vzdali.

V průběhu let nabrala jejich hudba lesk i bídu pokleslých klubů, zakouřených hospod i velkých festivalů. Ke skupině se přidali také členové z jiných kmenů. Výsledkem je extatická hudba, ve které pod vrstvou plnokrevné ale chladné elektroniky, potu, slz a smíchu, zaznívá také horká láva starých tradic kmene Bitumen. Krátce řečeno: Bitumen Beat!

Za podpory Českého centra Berlín

Bitumen Beat (CZ)
Gejza Bitumen (g), Adam Bitumen (viol), Dušan Bitumen (loops/sampl), Petr Bitumen (b), Michal Bitumen (dr)

Badehaus Szimpla Musiksalon

Vstupné: 8,00 EUR / 5,00 EUR v předprodeji na Gärtnerstr. 15, 10245 Berlin

 

 

Místo konání:

Badehaus Szimpla Musiksalon, Revaler Straße 99, 10245 Berlin /beim Tor zur Simon-Dach-Straße

Datum:

8.12.2012 22:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala