Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

19.10.2012 - 21.10.2012

Stolečku, prostři se! CZECHDESIGN zve ke stolu @ Blickfang Wien

Paralelu mezi designem a pohádkami nacházejí ve svém konceptu organizátoři z CZECHDESIGN, kteří připravují prezentaci českého designu na mezinárodním veletrhu Blickfang. Tuto putovní výstavu současného českého designu můžete spatřit i v Rakousku od 19. do 21. října v Muzeu užitého umění (MAK) ve Vídni.

Stejně jako dítě chce slyšet stále dokola svou oblíbenou pohádku, i krásný design chceme opakovaně spatřovat v našem okolí. Design i pohádka nás může učarovat svou jednoduchou výstižností, anebo naopak spletitostí děje či tvarů. A jako v pohádkách, i u designu často vedou boj srdce s rozumem.
Snahou designéra je tedy vyvolat u pozorovatele emoce, tak jako pohádka probouzí city u svých posluchačů. A právě jako pohádka je připraven i stánek českého designu s názvem „Stolečku, prostři se!“.
Ten navrhli pro mezinárodní veletrh Blickfang architekti Vasku & Klug, kteří se nechali pohádkami inspirovat. Honosný stůl uprostřed lesa nabídne návštěvníkovi krásu českého produktového designu. Mezi hlavními exponáty budou také židle TON, které se řadí již mezi legendy českého designu.

Veletrh Blickfang je nejvýznamnější událostí svého druhu v Německu, Rakousku a Švýcarsku. Ve Vídni bude expozice k vidění 19. – 21. října 2012.

Českou prezentaci „Stolečku, prostři se!“ připravila skupina CZECHDESIGN. CZECHDESIGN je nezisková dobrovolnická organizace, která vznikla roku 2003 za účelem propagace českého designu. Mezi jejich nejvýznamnější činnosti patří například provoz webové portálu o designu nebo neprodejní galerie v centru Prahy.

Další informace:

Místo konání:

MAK Wien, Stubenring 5 1010 Wien

Datum:

Od: 19.10.2012
Do: 21.10.2012

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala