Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

5.5.2010 0:00 - 0:00

BLUE EFFECT

Česká rocková kapela Blue Effect byla založena legendárním kytaristou Radimem Hladíkem na konci 60. let. Po svém triumfálním vystoupení v Lucerně na 2. čs. Beatovém festivalu v roce 1968 byl Blue Effect se svým prvním hitem Slunečný hrob (tehdy ovšem ješte v anglické verzi Sunny Grave) vyhlášen kapelou sezóny a Radim Hladík hudebníkem roku. Radim Hladík je bezesporu konstantou české hudební scény už čtyři desetiletí a jeho kapela působí úspěšně po mnoha obměnách jak stylových tak osobnostních až do dnešní doby. Radim Hladík se v současné době obklopuje o dvě generace mladšími muzikanty – Honzou Křížkem (kytara, klávesy, zpěv), Wojtou Říhou (baskytara, zpěv) a Vaškem Zimou (bicí). Premiéra tohoto obnoveného Blue Effectu se konala před šesti lety v pražském klubu Vagon. Kapela úspěšně koncertuje a připravuje nový repertoár. Za rok 2008 získal Blue Effect ocenění v hudební anketě Anděl za nejlepší dvd roku zachycující koncert z Lucerna Music Baru.

 

 

Do Bruselu přijede Radim Hladík se svým omlazeným Blue Effectem v akustické sestavě, takže rockové hity jako Slunečný hrob, Sun is so bright či legendární Čajovna zazní unplugged. Koncerty této slavné a jedné z nejdéle působících kapel v Česku jsou opravdu velkým zážitkem.  

 

www.blueeffect.cz

 

Info:  

Théâtre Molière, Galerie de la Porte de Namur, 3 Square du Bastion, 1050 Ixelles

tel./fax: 02 217 26 00

e-mail: info@muziekpublique.be  

 

Vstupenky je možné zakoupit i na recepci Českého domu. (60, rue du Trône, 1050 Brusel)                   (cena vstupenky: 12 Euro)  

Místo konání:

150-152 Avenue Adolphe Buyl
1050 Bruxelles / Brussel
Belgie

Datum:

5.5.2010 0:00 - 0:00

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala