Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

11.5.2019 10:00 - 12.5.2019 13:00

Modré inovace: Dílna současného českého modrotisku

Překročte hranice všedního oblékání a vytvořte si vlastní originální módní doplněk s designem tradičního modrotisku pod vedením designérky a umělkyně Alice Klouzkové.

Uznávaná česká designérka, kurátorka a lektorka Alice Klouzková vás provede světem tradičních rukodělných technik a jejich využití v současném módním průmyslu. Po krátkém úvodu do historie českého modrotisku a jeho dnešním uplatnění vám pomůže navrhnout a vyrobit vlastní módní doplněk z jedinečných látek dekorovaných za pomoci tradičního modrotisku.

Všechny výtvarné potřeby budou k dispozici na místě.

Od 18 let.

Vstupné: £10

Data:
Sobota 11. května 2019, 10:00 - 13:00 Online rezervace    
Sunday 12. května 2019, 10:00 - 13:00 Online rezervace  

Modré inovace: Dílna současného českého modrotisku je součástí výstavy  Modré inovace v rámci London Craft WeekModré inovace představují nejen současné tendence českého modrotisku a barvení látek, ale také návštěvníkům umožní nahlédnout do posledních dvou modrotiskových dílen, které jsou stále v provozu – v moravské Olešnici a Strážnici. Jedinečná novátorská pojetí tradičních postupů zachycují fotografie, videozáznamy i jednotlivé součástky používané při modrotisku. Těšit se můžete i na práce Alice Klouzkové, jež využívá technik tradičního modrotisku k tvorbě jedinečných, vysoce kvalitních výrobků, a výsledky její spolupráce s těmi nejtalentovanějšími rukodělnými umělci u nás.


O ALICI KLOUZKOVÉ
Alice Klouzková je uznávanou českou designérkou, kurátorkou a lektorkou, zabývající se zejména tradičními rukodělnými technikami a jejich využitím v současném módním průmyslu. Ve své vlastní umělecké činnosti často využívá techniku modrotisku, který se snaží propagovat po celém světě. Je kurátorkou úspěšného výstavního projektu Modré inovace, představujícího současné tendence českého modrotisku, který již prezentovala v Rakousku, Bulharsku, Německu, Maďarsku a Japonsku. Přednáší na pražské UMPRUM a je také vedoucí Ateliéru módního designu na škole současného umění Scholastika. Je spoluzakladatelkou značky SISTERCONSPIRACY zaměřené na pánské designové oblečení. V roce 2016 vyšla její kniha Dědictví: Tradice, Inovace, Móda.https://www.aliceklouzkova.cz/

Výstava je součástí London Craft Week.


 
 

Místo konání:

Czech Centre London, 30 Kensiongton Palace Gardens, London W8 4QY

Datum:

Od: 11.5.2019 10:00
Do: 12.5.2019 13:00

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala