Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

30.5.2018 - 3.6.2018

Bookfest 2018 - výstava 12 světů – Současní čeští ilustrátoři knih pro děti

České centrum vás zve na výstavu 12 světů, která se uskuteční v rámci největšího knižního veletrhu v Rumunsku - Bookfest 2018. Expozici českých ilustrátorů knih pro děti si můžete prohlédnout v Pavilonu B2 výstavního prostoru Romexpo od 30. května do 3. června roku 2018. Zastoupení autoři: David Böhm / Pavel Čech / Dan Černý / Lucie Dvořáková / Renáta Fučíková / Vendula Chalánková / Lucie Lomová / Galina Miklínová / Petr Nikl / Jaromír Plachý / Vhrsti.

 

Výstavní projekt 12 světů navazuje na úspěšnou putovní výstavu 11 světů, která měla premiéru v Muzeu hlavního města Prahy v listopadu 2012. Tedy před více než pěti lety. Časový odstup byl důvodem k obsahové aktualizaci celého projektu.

Lucie Dvořáková - Jezevec Chrujda točí film


            Výstava představuje práci dvanácti současných českých ilustrátorů a komiksářů mladší a střední generace, kteří se ve svém díle zaměřují na děti a mládež. Patří mezi hvězdy svého oboru a slaví úspěch u kritiky a čtenářů čím dál častěji i v zahraničí. Například Galina Miklínová s Lichožrouty ve filmu, Lucie Lomová s komiksovými alby Anča & Pepík nebo Divoši, Petr Nikl se svými všetečnými tvůrčími aktivitami, kde propojuje slovo s obrazem, akcí, zvukem.

Renáta Fučíková - Praha v srdci


            Současná česká knižní ilustrace a komiksová tvorba je v zenitu. Jestliže včera byla v kategorii děti a mládež skloňována jména Zdeněk Miler, Květa Pacovská, Miroslav Šašek, Jiří Trnka, Štěpán Zavřel nebo Helena Zmatlíková, dnes se jim svými výkony směle rovná dvanáctka zastoupených. Každý z nich má jedinečný rukopis, každý vytváří svůj vlastní svět. A kolik světů znáš, tolikrát jsi člověkem.

Vendula Chalánková - Dnes dítěLenka Jasanská - Himalájské pohádkyLucie Lomová - Anča a PepíkGalina Miklínová - Lichožrouti


            Autorem výstavy je literární a výtvarný kritik Radim Kopáč (1976), autor řady publikací z dějin literatury a kultury, například Praha erotická (2017), Ve sladké tísni klína. Erotika v české literatuře od počátků po dnešek (2016), Nevěstince a nevěstky. Obrázky z erotického života Pražanů (2013).

 

Místo konání:

Romexpo, Pavilionul B2, Bulevardul Mărăști 65-67, București

Datum:

Od: 30.5.2018
Do: 3.6.2018

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala