Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

3.12.2020 - 15.1.2021

Bratislava Design Week

Na Bratislava Design Week se představí větší výběr současného českého designu v rámci mezinárodní výstavy Trans Form v Apponyiho paláci. Výstava infiltruje současné, více experimentální formy designu do prostor expozice Muzea historických interiérů. Konfrontace ukazuje posun ve vnímání současného interiérového objektu, jeho minulost i přítomnosti. Na výstavě uvidíte práce českých designérů Tadeáše Podrackého, Dominiky Petrtýlové, Terezy Slukové, Terezy Rosalie Kladošové, Milana Pekaře či Martiny Hudečkové.


 

Tadeáš Podracký

Tvorba Podrackého vychází z jedinečného přístupu postaveného na komplexních historických a materiálových výzkumech. Propojení řemesla a úcty k tradičnímu dědictví výroby v kombinaci s moderní estetikou a tématy dělá z Podrackého vizionáře, který dokáže do designu citlivě vnést nové možnosti a významy. Přestože je znám velkorysými uměleckými objekty, jeho oblast zájmu je i v disciplínách produktového designu, jako jsou stolní desky, osvětlení nebo nábytek.

www.tadeaspodracky.com


 

 

Dominika Petrtýlová

Lidské chování je pro autorku velkým zdrojem inspirace. A ta se spojuje s neobvyklým koníčkem, kterým je focení lidí vyznávajících si náklonnost v nočních barech. Tyto lidi si zaznamenává, stávají se námětem k tvorbě, zanechává je však v anonymitě. 

Na Party vázy namalovala tři příběhy, které se odehrály během třech různých nocí ve třech různých podnicích. Jde o polibky, které rozhodně nejsou láskyplné, jsou živočišné a plné chtění. Atmosféra je temná, zdánlivě nablýskaná a jedovatá. Party vázy jsou parafrází rokokových porcelánových váz, které jsou bohatě zdobené a pomalované různými milostnými a erotickými náměty. Jemnost a křehký erotismus 18. století však vystřídalo opojení psychedelickými látkami a tmou 21. století.

dominikapetrtylova.com


 

 

Tereza Rosalie Kladošová

Módní návrhářka a umělkyně, která ve svých návrzích pracuje s barvami, kombinacemi vzorů, láskou k domácím řemeslům a originálním smyslem pro humor. Tereza vyrábí svůj vlastní udržitelný materiál ze zbytků merino vlny a vytváří všechny výtisky a vzory ve studiu.

terezarosaliekladosova.cz


 

Tereza Sluková

Čerstvá absolventka UMPRUM, Ateliér keramiky a porcelánu. Na BRATISLAVA DESIGN WEEK představí svou diplomovou práci 2020 "Cukrátka". Série velkoformátových keramických plastik je inspirována cukrovými sochami - předchůdci porcelánových soch.


 

Milan Pekař

Studio českého keramického designéra Milana Pekaře, které bylo založeno v roce 2012, se specializuje na design a výrobu porcelánu. Značka se sídlem v Praze je známá tím, že vytváří jedinečnou krystalickou glazuru, která je výsledkem Pekařových experimentů s různými teplotami, oxidy a aplikačními technikami. Uvidíte v Apponyiho paláci.

https://www.milanpekar.com/about/


 

Martina Hudečková

Její tvorba je živelná a nepředvídatelná, od volně pojatých objektů až po design. Za své experimenty byla oceněna - Desingblok - Talent card a výběr do Diploma selection, Messe Frankfurt -Tendence a Národní cena za studentský design - Dobrý design.

 

Viac informácií o programe: https://www.bratislavadesignweek.sk/program-2020/

 

Foto (C) Design week

 

 

Místo konání:

Bratislava, Zoya Gallery, Apponyiho palác

Datum:

Od: 3.12.2020
Do: 15.1.2021

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala