Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

22.5.2015 - 24.5.2015

Robert Balzar Trio na Brussels Jazz Marathon

Třetí květnový víkend se ponese ve znamení jazzu. Od 22. do 24. května 2015 proběhne v Bruselu již 19. ročník festivalu Brussels Jazz Marathon, který nabídne více než dvě stovky koncertů a sedm set vystupujících umělců. V rámci festivalu vystoupí na pódiu umístěném na Place du Grand Sablon také skupina Robert Balzar Trio, která se předvede v novém složení Robert Balzar (kontrabas), Jiří Levíček (piano) a Kamil Slezák (bicí). Koncert se bude konat v sobotu 23. května od 19:30 do 21:00 hodin. Vstupné na všechny koncerty Brussels Jazz Marathon jsou zdarma.

Robert Balzar Trio je v současnosti jedna z nejlepších domácích jazzových kapel. Většinu repertoáru tria tvoří vlastní skladby, nebo úpravy nejen jazzových standardů. R. Balzar Trio vydalo v roce 2013 album „Discover Who We Are“, jeho pokračováním je šesté album „Vuja De“ (2014), které se nahrávalo také v New Yorku, v Sear Sound Studiu za asistence věhlasného zvukaře Jamese Farbera, který je podepsán pod alby umělců, jako jsou Avishai Cohen, John Scofield, John Abercrombie a dalších. Hudba tohoto tria zachycuje nový, současný zvuk tří zkušených hudebníků v jednom organickém celku. 

ROBERT BALZAR - kontrabas 

Basista Robert Balzar zakládá v roce 1996 skupinu pod vlastním jménem ROBERT BALZAR TRIO. Od roku 1990 je členem doprovodné kapely šansonierky - HANY HEGEROVÉ. V roce 1998 nastupuje do funkové formace - J.A.R. V roce 2000 spoluzakládá sólový projekt Dana Bárty ILLUSTRATOSPHERE. Robert Balzar se také podílí na mnoha studiových projektech naší i zahraniční produkce. Spolupracoval s Benny Golsonem, Joe Newmanem, Tony Scottem a dalšími. 

JIŘÍ LEVÍČEK - piano

Jiří Levíček je klavírista a skladatel původem z Brna, po studiu na Janáčkově Akademii Múzických Umění odešel dále studovat do Spojených států. Vybral si Univerzitu v Severním Texasu. Dva roky studoval u Stefana Karlssona a hrál ve známém One O ́Clock Big Bandu, v orchestru jehož nahrávky byly několikrát nominované na cenu Grammy. V roce 2009 Jiří vyhrál 1. cenu na prestižní jazzové soutěži Phillips International Jazz Competition, kde o rok později zasedl do poroty. V roce 2010 se zúčastnil Jacsonville Jazz Piano Competition (Florida), kde získal 3. cenu.

KAMIL SLEZÁK - bicí 

Kamil Slezák vystudoval Janáčkovu konzervatoř v Ostravě obor bicí nástroje a poté účinkoval v různých jazzových seskupeních na moravské scéně např. Boris Urbánek Band, FMQ. V roce 1999 získal angažmá v Moravské filharmonii Olomouc. V roce 2001 se také stal členem Gustav Brom Big Bandu (až do současnosti) a jeho spolupráce se rozrostla o další hudební tělesa a sólisty jako např. ČS Big Band Matuše Jakabčice, James Morrison, Eva Urbanová, Blue Train, aj. Od roku 2007 působí také jako pedagog na Janáčkově Akademii Múzických Umění v Brně. V současnosti je také členem kapel - Druhá Tráva, Garcia a SWOMP.

 

Webwww.robertbalzar.cz a http://www.brusselsjazzmarathon.be/
Kdy: sobota 23. května od 19:30 hodin
Kde: Place du Grand Sablon, 1000 Brusel

 

Místo konání:

Place du Grand Sablon, 1000 Brusel

Datum:

Od: 22.5.2015
Do: 24.5.2015

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala