Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

25.11.2015 19:00

ZRUŠENO! Příští setkání „Café tchèque“ v Plzeňském domě

25/11/2015: Vzhledem k bezpečnostním opatřením v Bruselu je dnešní setkání „Café tchèque“ v Plzeňském domě zrušeno. Děkujeme za pochopení!

 

 

Centre d’études tchèques na Université Libre de Bruxelles ve spolupráci s Českým centrem v Bruselu organizuje sérii večerů věnovaných českému jazyku a kultuře. Příští Café tchèque se bude konat ve spolupráci se zastoupením Plzeňského a Jihomoravského kraje dne 25. listopadu  2015 od 19:00 hodin v Plzeňském domě, Place de Jamblinne de Meux 31, v Bruselu. Vítáme návštěvníky s jakoukoliv úrovní znalosti českého jazyka – od začátečníků po pokročilé.

Na Université Libre de Bruxelles existuje sekce pro český jazyk, kde se v programu slovanských jazyků vzdělává přes 20 studentů. A nejenom pro ně Centre d’études tchèques organizuje tato společenská setkání. Akce Café tchèque je příležitostí ověřit si jazykové znalosti a konverzovat s rodilými Čechy. 

Toto setkání Café tchèque bude obohaceno o projekci českého filmu 2 Bobule, po jehož projekci v Plzeňském domě budou moci návštěvníci ochutnat moravské víno.

"2Bobule jsou volným pokračováním úspěšné filmové komedie Bobule, kterou vidělo v kinech přes 360 000 diváků a která se stala jedním z nejúspěšnějších filmů roku 2008. Opět budeme sledovat eskapády dvojice kamarádů Honzy (Kryštof Hádek) a Jirky (Lukáš Langmajer). Jirka se zaplete s mladou krásnou dívkou, jejíž otec (Jiří Krampol) má ovšem o nápadnících své dcery úplně jiné představy... a Jirka raději prchá za kamarádem Honzou na jižní Moravu. Honza zatím žije s Klárou (Tereza Voříšková) na dědečkově vinařství, a jakožto vinař začátečník se pouští do vrcholného umění slámového vína. Nejen, že čelí neúspěchům, ale po nečekaném příchodu kumpána Jirky se jeho život obrátí naruby. Jirkova slabost pro ženy se totiž doslova zvrhla v zápas o život." (Oficiální text distributora)

Kdy: 25. 11. 2015 od 19:00

Kde: Plzeňský dům, Place de Jamblinne de Meux 31, 1030 Brusel

    

Místo konání:

Datum:

25.11.2015 19:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala