Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

9.6.2009 0:00 - 26.6.2009 0:00

Čechy leží u moře

České kulturní dny v Brémách

 

Pod názvem Čechy leží u moře pořádají v červnu České centrum Berlín a Porta Bohemica Brémy první kulturní dny v hanzovním městě Brémách. Titul takřka třítýdenní řady akcí je vypůjčen od Williama Shakespeara a Ingeborg Bachmannové; jedná se zde samozřejmě o fikci, ve skutečnosti nemají ani Brémy ani Čechy přímý přístup k moři. Ale obě tato místa spojuje víc než jen absence moře – nejen hospodářské vztahy nabraly v posledních letech na intenzitě, stále více jsou v hanzovním městě jako hosté přítomni i čeští umělci. Již několik let jsou v čilém kontaktu výtvarní umělci z Brém a Plzně, výsledky této plodné spolupráce jsou nyní k vidění na výstavě Čechy leží u moře.

Dvě další výstavy seznamují návštěvníky s ekologickou architekturou v České republice a s ilustracemi nejkrásnějších českých dětských knih. Ze svých knih pro děti a mládež bude číst autorka Iva Procházková, Jaroslav Rudiš představí svůj román Grandhotel a bude také rozmlouvat s překladatelkou Evou Profousovou o současné české literatuře. V rámci česko-německého básnického večera budou ze svých děl číst m.j. Josef Hrubý, Gotthart Kuppel a Květa Monhartová.

Plzeňské loutkové divadlo Alfa zahraje hru Tři mušketýři pro děti a dospělé, Bucinatores Sextett zahrají moderní jazz a skupina Čankišou přiveze do města u Wesery český etnorock. V brémském kině se mohou diváci podívat i na české filmy; Kuličky – filmový debut Olgy Dabrowské  a další film, který zůstává překvapením.

České kulturní dny v Brémách se konají pod záštitou velvyslance České republiky v Německu Rudolfa Jindráka a prezidenta senátu, senátora pro kulturu a starosty Brém Jense Böhrnsena.

 

Další informace a podrobný přehled termínů akcí naleznete na zvláštním programovém letáku a zde.

 

úterý, 9.6. – pátek, 26.6.

www.boehmen-am-meer.de

 

> měsíční program

 

Místo konání:

Wilhelmstraße 44 / vstup Mohrenstraße
10117 Berlin
Německo

Datum:

Od: 9.6.2009 0:00
Do: 26.6.2009 0:00

Organizátor:

České centrum, Porta Bohemica


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala