Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

14.11.2018 19:00 - 22:00

Století nemoci - stav rumunského zdravotnictví

14. listopadu se u nás v Českém centru koná další ze série debat spoluorganizovaných Frontline Clubem. Tentokrát se bude mluvit o stavu rumunského zdravotnictví. Tešíme se na vaši účast!

3 roky po událostech v klubu Colectiv jsou rumunské nemocnice plné červů, brouků, potkanů, infekcí a korupce. Už desítky reportáží a článků odhalily pochybné obchody, do kterých bylo zapleteno vedení nemocnic, poskytovatelé zdravotní péče nebo lokální úřady.

Zatímco zastupitelé přestřihávají pásky nebo se plácají po zádech za nemocnice, které budou postaveny za 20 let, jedna nevládní organizace staví nemocnici pro děti s rakovinou. Je to jediný takový případ v Evropské Unii a také jediná naděje pro rumunské zdravotnictví.

Ve středu 14: listopadu v 19 hodin budeme s Frontline Clubem diskutovat a přivítame u nás Oanu Gheorghiu z organizace Dăruiește Viață (Daruj život), Vlada Voiculescu, bývalého ministra zdravotnictví, zdravotní asistentku a whistleblowerku Marianu Luceanu a novinářku Mirelu Neag.
Tématem diskuze bude stav rumunského zdravotnictví, proč mají Rumuni nejkratší očekávanou délku života v celé EU, proč nebyla po revoluci postavena ani jedna nemocnice a jiné. 
Očekáváme potvrzení i od dalších hostů.

Událost na FB zde.

Místo konání:

Strada Ion Ghica 11, Sector 3
30045 Bukurešť
Rumunsko

Datum:

14.11.2018 19:00 - 22:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala