Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

17.6.2019 16:30

Přednáška s Petrem Blažkem: Česká hudební scéna 2019

Přednáška a diskuze s Petrem Blažkem o současné české hudební scéně, manažerské asociaci a českých kapelách hrajících v zahraničí.

 

16:30 v kině
RSVP

Petr Blažek představí tuzemskou hudební scénu v širším měřítku od populárních žánrů až po ty méně masové nicméně stále populárnější. A protože umělci z těchto minoritnějších žánrů jsou nejčastěji exportovaná hudba z České republiky, tak naváže problematikou a aktuálním stavem výjezdů tuzemských kapel do zahraničí. V tomto ohledu má Petr Blažek bohaté zkušenosti, nejen s kapelou Mydy Rabycad, která vystupovala ve dvaceti zemích na čtyřech kontinentech. Agentura 420 Production je zaměřená na exportní kapely a má přehled o možnostech podpory, aktivitách kolegů a také o spolupráci s Českými centry nebo ambasádami. Na závěr Petr Blažek podbrobněji představí českou asociaci hudebních manažerů a booking agentů Music Managers Forum, které předsedá a která by měla být v budoucnu další podpůrnou organizací pro lepší podmínky v českém hudebním průmyslu a také pro export a reprezentaci české hudební scény v zahraničí.

Petr Blažek
Petr Blažek je aktivní na české hudební scéně přes 17 let. Zvukař, producent, vydavatel hudebních nosičů (label DaSka Records), zakladatel a majitel agentury 420 Production. Spolupracoval na festivalech Respect, jako manager pracoval se špičkovými umělci v oblasti world music, elektroniky a beatboxu. Má zásadní podíl na úspěchu Mydy Rabycad, se kterou projel 20 zemí na 4 kontinentech. Stejnou péči věnuje se svým týmem i stále respektovanějším Noisy Pots a další jako Klara & The Pop, Android Asteroid a Nèro Scartch. Pravidelně a aktivně se účastní řady konferencí, kongresů a showcase festivalů, na kterých sleduje a reprezentuje zájmy české moderní a alternativní hudby v širším kontextu. O hudebním managementu přednášel na VŠE nebo v brazilském Sao Paulu na konferenci SIM. Spolu s kolegy založil v roce 2018 manažeskou asociaci MMF CZ, které také předsedá.Místo konání:

Bohemian National Hall, 321 East 73rd Street
NY 10021 New York
Spojené státy americké

Datum:

17.6.2019 16:30

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala