Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

19.8.2019 - 24.8.2019

Divadlo Říše Loutek

Český Dům Jeruzalém ve spolupráci s Českým Centrem Tel Aviv a Velvyslanectvím České Republiky v Izraeli srdečně zvou na amatérské divadlo Říše Loutek na festivalu Hutzot Hayotzer. Součástí prezentace bude i loutkové představení a ukázka výroby loutek. Každoroční Mezinárodní veletrh umění a řemesel, zvaný Hutzot Hayotzer je jedním z vrcholů léta v Jeruzalémě, ne-li celého roku. Festival je skvělým místem pro inspiraci i nákup umění a ručně vyráběných předmětů. Desítky izraelských a světových umělců se tu setkávají, představují a prodávají své výtvory a umožňují tisícům lidí zhlédnout vše kreativní, co Jeruzalém a svět nabízí. Festival se koná po širým nebem v Sultánově bazénu, na jednom z nejkrásnějších míst Jeruzaléma, na úpatí Starého města. Toto údolí a jeho okolí sousedí s uměleckou kolonií Hutzot Hayotzer, která dala veletrhu jméno. Návštěvníci zde mohou vidět řemeslnou práci od hodinek po houpací sítě, obrazy, které často prodávají samotní umělci a mnoho dalšího. Veletrh zahrnuje i koncerty a taneční vystoupení populárních izraelských umělců, různé workshopy a chybět nebudou ani stánky s občerstvením.

Divadlo Říše Loutek

Loutkové amatérské divadlo Říše loutek bylo založeno akad. soch. Vojtou Suchardou v roce 1920. Od roku 1928 soubor sídlí v nových prostorách, vybudovaných jako součást nové budovy Městské knihovny v Praze, v Žatecké ulici.

Divadlo Říše loutek na Starém Městě pražském hraje pro děti předškolního a školního věku, ale oslovuje i dospělé diváky svými večerními představeními. Základem repertoáru jsou pohádky klasické uzpůsobené dnešním malým divákům.

Soubor je čistě amatérský. Divadlo však spolupracuje s profesionálními tvůrci. Říše loutek spolupracuje také s Komorou tlumočníků do českého znakového jazyka a díky tomuto projektu hraje některá představení i pro neslyšící diváky.

Dejte mi jitrnici"

Hra „Dejte mi jitrnici“ je komedie podle francouzského dramaturga a loutkaře Louise Edmonda Duranta. Hlavní hrdina „Paňáca“ se celou dobu se všemi pře o jitrnici až najednou skončí v bedně a jitrnici sní pes.

Loutky zhotovil a scénář napsal František Valena

 

 

Vice informací:

https://www.riseloutek.cz/en/

Webová stránka festivalu

 

Partneři:  

  

Místo konání:

Khutsot Hayotzer Arts and Crafts Center, Mitchell Gardens and the Merrill Hassenfeld Amphitheater in Sultan's Pool

Datum:

Od: 19.8.2019
Do: 24.8.2019

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala