Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

10.10.2019 - 11.10.2019

Česká účast na Biennale of Young Art v Charkově

Za podpory Českého centra Kyjev do Charkova na Biennale of Young Art přijede český historik umění, kurátor a výtvarný kritik Martin Vaněk.

10.10. - 19:00, Státní Akademie designu a umění v Charkově, HudpromLoft

- Přednáška pro dospělé - o úloze muzeí v historii, budou se porovnávat ukrajinské a západní evropské kulturní instituce.


11.10. - 11:00, muzeum Charkov LitMuzeum, ul. Bahalia 6

- Přednáška pro děti - o tom, kdy a jak vznikly první galerie.

https://www.facebook.com/events/2335574963425350/

 

Partneři: Міжнародний фонд "Відродження" , Чеський центр у КиєвіRazom for UkraineБлагодійний фонд Сергія ЖаданаILFNonni Bertoni


Martin Vaněk

Narozen roku 1982 v Jindřichově Hradci. Je historik umění, kurátor a výtvarný kritik. Vystudoval dějiny umění a český jazyk a literaturu na FF MU v Brně. Od roku 2017 je doktorandem Katedry teorie a dějin umění na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze. Pracoval jako kurátor v Muzeu Jindřichohradecka, Alšově jihočeské galerii a také v metodickém centru při Moravské galerii. Je spoluautorem stálé expozice v AJG s názvem Meziprůzkumy. Sbírka AJG 1300 – 201(6,7,8…). Působí jako externí kurátor AJG, kurátor Mezinárodního keramického sympozia Bechyně a člen občanské iniciativy Je to i tvoje město. Je spoluautorem publikace Jak se dělá galerie, která v minulém roce vyhrála mezinárodní cenu na veletrhu dětské knihy v italské Bologni.

 


 

II Biennale of Young Art will take place in Kharkiv in the autumn, September 17-October 31, 2019. The theme of the Biennale this year: “Looks like I’m entering our garden”. 

The Biennale is a means of showing the world view of the new generation in the Ukrainian visual arts; discovering new names and helping talented artists to succeed; after all, it is a way of looking around and inside ourselves through the prism of contemporary art. Also, the Biennale will enhance development of the cultural environment of Kharkiv and help various cultural institutions to gain new opportunities through an encounter with contemporary visual art.

The Biennale was established by the Ministry of Culture of Ukraine. The main organiser in 2019 is Kharkiv Municipal Gallery together with a wide circle of its partners. The main organisational partner is “Bagels & Letters” PR agency.

http://biennale.org.ua/en/about/

https://www.facebook.com/Biennale2019/

Místo konání:
HudpromLoft, ul. Mystectv 15, Charkov
Datum:

Od: 10.10.2019
Do: 11.10.2019

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala