Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

29.9.2006 0:00 - 30.9.2006 0:00

České dny na festivalu AnimEst

ESTENEST organizuje první edici festivalu animací v Bukurešti. České centrum se festivalu účastní dvoudenní selekcí představující to nejlepší ze současné i starší tvorby. Zatímco původ české animace lze nalézt už ve dvacátých letech, kreslená a loutková animace se objevila po druhé světové válce. Česká škola se vyvíjela skvěle a stala se fenoménem způsobem jakým její žáci pracovali s formou a obsahem s imaginací takřka poetickou pocházející z tradičního českého umění. Generace umělců, animátorů a hudebníků společně pracovali na filmech, které Vám představíme na AnimEstu.

 

VÝBĚR ZE SKLEPA

Ve sklepě naší ambasády jsme objevili opravdový poklad - sbírku filmů 35 mm s animacemi osmdesátých let. Přijďte i s dětmi dívat se i divit nad zázraky české animace.

VÝBĚR ANIFEST PRO ANIMEST

Český festival animované tvorby AniFest sestavil pro AnimEST výběr nejlepších filmů současné české animace. Můžete shlédnout práce let 2002 až 2006, jako "Kontakt" Martina Dudy, "Hra" Galiny Miklínové, "Automat" Lucie Stamfestové, "4 loves" Pavla Koutského, "Looner" Bedřicha Glasera, "Mumps" Marie Procházkové a "Premammals" Michala Žabky

 

Místo konání:

Strada Ion Ghica 11, Sector 3
30045 Bukurešť
Rumunsko

Datum:

Od: 29.9.2006 0:00
Do: 30.9.2006 0:00

Organizátor:

AnimEst


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala