Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

17.11.2011 - 20.11.2011

Brýle od Vltavy. Přehlídka českých filmů v Chelmu

České centrum Varšava je patronem přehlídky českých filmů, která se bude konat 17. – 20. 11. 2011 v polském městě Chelm v rámci programu filmového klubu Rewers. Pro diváky jsou připraveny kultovní filmy současné české filmové komedie – „Knoflíkáři“, „Jedna ruka netleská“, „Samotáři“ a „Rok ďábla“.

Filmová přehlídka „Brýle od Vltavy“ představí dva významné tituly dvou vynikajících českých režisérů: Petra Zelenky a Davida Ondříčka. „Samotáři“ podle Zelenkova scénáře patří k nejpopulárnějším českým filmům porevolučních let, s dnes už kultovní slogany typu: „Lidi tady prostě málo hulej“. Povídkový film s tragikomickým tónem sleduje několik postav třicátníků, kteří jako by pořád nemohli dospět.

„Jedna ruka netleská“ vznikla podle scénáře Davida Ondříčka a herce Jana Macháčka, s notnou dávkou improvizace ještě v době natáčení. Film staví na nemilosrdném černém humoru a „úchylnosti“ všech postav příběhu.

Zelenkovy „Knoflíkáři“ mají podobnou, jemně provázanou, povídkovou strukturu jako „Samotáři“ a stejný druh sžíravého ironického humoru, který nabývá různých poloh, přes lehkou tragikomiku až po smutnou hořkost.

„Rok ďábla“ je pak mystifikačním hravým dokumentem se skutečnými charaktery - vypráví o Jaromíru Nohavicovi a skupině Čechomor, ale možná ještě více o ďáblu alkoholu.

Po poslední filmové projekci „Roku ďábla“, která se bude konat 20. listopadu od 16 hodin, vystoupí Antoni Muracki, který s dalšími hudebníky představí tvorbu českého písničkáře Jaromíra Nohavici.

Projekce filmů:

17.11.18:00 Knoflíkáři - Petr Zelenka

18.11.18:00 Jedna ruka netleská - David Ondříček

19.11.18:00 Samotáři - David Ondříček

20.11.16:00 Rok ďábla - Petr Zelenka

České Centrum ve Varšavě převzalo nad přehlídkou Patronát.

 

 

Místo konání:
Chełm, Dom kultury, Filmowy Klub Rewers, Pl. Tysiąclecia Państwa Polskiego 1
Datum:

Od: 17.11.2011
Do: 20.11.2011

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala