Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

26.9.2015 - 8.11.2015

Jablonecká bižuterie rozzáří italské Casalmaggiore

Od 26. září do 8. listopadu budou mít příznivci šperků jedinečnou možnost seznámit se v rámci výstavy Perle fra i Monti, Bijoux di Boemia s tradiční českou bižuterní tvorbou. Severoitalské Casalmaggiore představí premiéru kompletní jablonecké kolekce čítající stovky kusů bižuterních komponentů počínaje perlami a konče precizními výšivkami. Výstava nechá návštěvníky nahlédnout také do soukromých sbírek bižuterie a nabídne i doprovodnou fotodokumentaci zachycující historický vývoj jabloneckého šperkařství. Výstava bude pro veřejnost otevřená v Museo del Bijou di Casalmaggiore (via Porzio 9, 26041 Casalmaggiore) v následujících hodinách: pondělí – sobota: 10:00 – 12:00/15:00 – 18:00; neděle a svátky: 15:00 – 19:00.

Jablonecká bižuterní a sklářská produkce se těší mezinárodnímu uznání. V Itálii jsou stopy po české bižuterii vcelku markantní. Její nevtíravá, elegantní zdobnost si již v minulosti našla četné příznivce v řadách italské buržoazie, která ji vyšlapala cestu do předních módních domů a dokonce i na jeviště věhlasné La Scaly.

Perle fra i Monti, Bijoux di Boemia je unikátní, na území Itálie historicky první, výstavou pojednávající českou bižuterní tvorbu z komplexního hlediska. To poskytuje návštěvníkům pohled jak na jednotlivé bižuterní komponenty, tak na koncepci celého výrobního procesu. Museo del Bijou hostící tuto jedinečnou selekci českého šperkařského skvostu bylo v Casalmaggiore otevřeno v roce 1986 s cílem uchovávat odkaz významných aktérů šperkařského a sklářského průmyslu. Dá se očekávat, že si jablonecká expozice, kterou i v současné době předchází mimoŕádně dobrá reputace, najde své obdivovatele v řadách italského

 

Místo konání:
Museo del Bijou di Casalmaggiore - via Porzio 9, 26041 Casalmaggiore
Datum:

Od: 26.9.2015
Do: 8.11.2015

Organizátor:


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala