Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

27.2.2017 19:00

Česko-německá novinářská cena. Rozhovory s autory čtyř oceněných příspěvků

V lednu 2017 byla poprvé udělena Česko-německá novinářská cena. Oceňováni jsou novináři a novinářky, kteří diferencovaně a bez stereotypů informují o sousední zemi a přispívají tak k většímu porozumění mezi Čechy a Němci. Čtyři ocenění přijedou představit sebe a své příspěvky do Berlína.

Ve svých příspěvcích se zabývají rozdílnými tématy jako každodenní život na obou stranách česko-německých hranic, případ korupce, který sahá až za hranice nebo přijímání uprchlíků v Německu. Můžete se těšit na novináře a novinářky Corinnu Anton, Doru Kaprálovou, Vojtěcha Bergera a Arndta Ginzela, stejně tak jako na Martina Kraushaara.
Na úvod představí Tomáš Jelínek, ředitel Česko-německého fondu budoucnosti, význam této nové ceny.

Corinna Anton získala cenu v kategorii Text za svůj článek „Die Brücke am Pöhlbach“ (Prager Zeitung, 3. 9. 2015), Dora Kaprálová byla oceněna v kategorii Audio za svůj rozhlasový příspěvek „Alenka v říši divů, aneb má cesta za uprchlíky“ (Česky rozhlas ČRO 2, pořád Dobrá vůle, 12. 12. 2015). Kromě toho získala za text „Lajkujte mně a smrt se vám vyhne“ (Reportér, 1. 2. 2016) zvláštní cenu „Mileny Jesenské“. Ocenění v kategorii Multimédia získali Vojtěch Berger za rozhlasový projekt „Cíl: Německo“ (Český rozhlas, 14. 4. 2016), stějně jako Arndt Ginzel a Martin Kraushaar za televizní příspěvek „Milliardengrab Autobahn“ (MDR Fernsehen, 14. 11. 2015). Náhled do oceněných příspěvků poskytují krátké video-portréty, které budou během večera promítány. 

Česko-německou novinářskou cenu vypisuje Česko-německý fond budoucnosti ve spolupráci se Syndikátem novinářů ČR a Německým svazem novinářů (DJV).

 

Místo konání:

Wilhelmstraße 44 / vstup Mohrenstraße
10117 Berlin
Německo

Datum:

27.2.2017 19:00

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala