Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

27.3.2017 19:00

Česko-německé kulturní jaro 2017 - oficiální zahájení programu v Německu

V dubnu tohoto roku přijde nejen meteorologické jaro, v Česku a Německu startuje i neobyčejná kulturní sezóna: česko-německé kulturní jaro. Do června bude v obou zemích prezentováno skoro 170 společných projektů, z nichž se 40 bude konat v Německu: v Berlíně to bude mimo jiné česko-německý festival poezie a hostování pražského Dejvického divadla, v Brémách startuje festival „So macht man Frühling”, v Magdeburku bude iniciována kompozice labské suity, v Mnichově bude uvedeno divadelní představení „Europeana“, v Hofu je naplánováno Jazzové jaro. Své naplánované projekty představí někteří z pořadatelů na oficiálním zahájení programu v Německu.

V dubnu tohoto roku přijde nejen meteorologické jaro, v Česku a Německu startuje i neobyčejná kulturní sezóna: česko-německé kulturní jaro. Do června bude v obou zemích prezentováno skoro 170 společných projektů, z nichž se 40 bude konat v Německu. Na zahájení německé části programu představí někteří organizátoři nejen své plánované projekty, do Berlína přivezou také ochutnávku ze svých programů, která tak umožní vytvořit si plastickou představu o rozmanitém kulturním jaru.

Svou účast na programu potvrdili: Libuše Černá a Theresa Welge (So macht man Frühling, Brémy), Ola Staszel (Deutsches Fenster. České panorama, filmový festival Neiße), Eva Kejkrtová Měřičková (Dejvické divadlo, uvedení v Berlíně), Frauke Wetzel (Dance transit Praha. Drážďany. Lipsko, Hellerau - Europäisches Zentrum der Künste Drážďany), Juliane Otto / Christiane Lange (Seltsame Freunde. Dny české poezie, Haus für Poesie, Berlín), Anne Hultsch (Avantgardbuchkunst, Sächsische Landesbibliothek – Staats- und Universitätbibliothek Dresden (SLUB)), Petr Štědroň (Divadlo na zábradlí, uvedení v Mnichově) a Yvona Kreuzmannová (expres Tanz / Check the Czechs, Tanec Praha). O hudební doprovod a malý závěrečný koncert se postarají český hudebník Tomáš Jamník (Cello) a stipendisté Orchestrální akademie.

Se zdravicí velvyslance Tomáše Podivínského a úvodem ředitele Česko-německého fondu budoucnosti Tomáše Jelínka.

Společná akce Česko-německého fondu budoucnosti, Českého velvyslanectví v Berlíně a Českých center v Berlíně a Mnichově.

Vstup zdarma, prosíme o přihlášení do 24. 3. na e-mail ccberlin@czech.cz

Česko-německé kulturní jaro 2017 je přeshraniční kulturní iniciativa Velvyslanectví Spolkové republiky Německo v Praze, Goethe-Institutu v Praze, Česko-německého fondu budoucnosti a Českých center v Berlíně a Mnichově ve spolupráci s Ministerstvem kultury a Ministerstvem zahraničních věcí České republiky.

 

Místo konání:

Botschaft der Tschechischen Republik, Wilhelmstraße 44, 10117 Berlin

Datum:

27.3.2017 19:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala