Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

7.5.2018 - 18.5.2018

Milán si připomene 100. let od založení Československa a 50. let od Pražského jara

U příležitosti stého výročí vzniku samostatného Československa a padesát let od Pražského Jara představí České centrum v Milaně ve spolupráci s městem Milan výstavu „Od založení Československa k Pražskému Jaru. 1918-1968.“, která se bude konat od 7. do 18. května v prostorách Urban Centra (Galleria Vittorio Emanuele 11/12 Milan). 9.5.2018 od 18 hod proběhne v Urban centru setkání s Jitkou Frantovou.

 

V roce 2018 Česká republika oslaví dvě významné historické události - 100 let od založení Československa a 50 let od Pražského jara. Tyto klíčové historické události Československé historie byly široce sledovány po celé Evropě a v Itálii. Pražského jaro v Československu na samém počátku roku 1968 započalo takzvaným obrodným procesem, který vycházel z naprosto mylné představy, že režim nastolený a udržovaný v chodu brutálními metodami lze pomocí umírněných reforem demokratizovat a humanizovat. To by pravděpodobně vedlo ke ztrátě mocenského monopolu komunistické strany, opětnému nabytí plné politické suverenity Československa a ve svých důsledcích k rozpadu sovětského bloku.

Výstava nabízí stručný a přístupný tematický přehled událostí v Československu v globálním kontextu historie 20. století. Návštěvník se seznámí s významnými daty tohoto chaotického a nejistého období prostřednictvím příběhů politických protagonistů, jako jsou zakladatelé státu Tomáš Garrigue Masaryk, Edvard Beneš a Milan Rastislav Štefánik. Součástí výstavy jsou však i vrcholy československé vědy a kultury.

 

Místo konání:

Urban Center (Galleria Vittorio Emanuele 11/12 Milano)

Datum:

Od: 7.5.2018
Do: 18.5.2018

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala