Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

10.7.2010 0:00 - 0:00

„Český bigbeat stále žije“ Koncert skupiny „Folimanka Blues“

Pražská blues-rocková skupina „Folimanka Blues“ opět zahraje v Polsku. Vystoupí v sobotu 10. července na koncertě v rámci obřího festivalu uměleckých sklářů „EKOGLASS 2010“ ve Szklarské Porębě. Více informací zde

Historie hudební skupiny „Folimanka Blues“ je dlouhá a proměnlivá. Kapelu dal dohromady v květnu roku 1993 Ladislav Jakl, známý také ze svého veřejného působení jako novinář a v současnosti ředitel politického odboru Kanceláře Prezidenta České republiky a tajemník prezidenta ČR Václava Klause.
Současný název nese „Folimanka Blues“ od prosince 1993. V minulých letech kapela přišla během krátké doby o dva zakládající členy: bubeníka Zdeňka Cimmermana a kytaristu Richarda Kříže. Přesto se „Folimanka Blues“ nevzdala a koncertuje dodnes.
Nyní hraje v sestavě těchto zkušených a osobitých muzikantů:
Robby Černý (*1951) – piano
Pavel Pečenka (*1980) – bicí
Jan Chalupský (*1951) – kytara
Hadži Hrkal (*1957) – baskytara
Ladislav Jakl (*1959) – kytara, zpěv

Blues v názvu kapely neznačí příklon k tomuto hudebnímu směru, jako spíš přihlášení se ke kořenům bluesové nálady, k inspiračnímu zdroji veškeré rockové hudby. Z písní „Folimanky Blues“ je zřejmé, že je podstatně tvrdší než ostatní kapely bluesové scény.
V Polsku kapela „Folimanka blues“ rozhodně nekoncertuje poprvé. Naposledy vystoupila spolu s další bigbeatovým velikánem „Vítkovým kvartetem“ v listopadu 2008 ve studentském klubu Klubokawiarnia Chlodna 25 ve Varšavě.

Akce se koná pod záštitou ministra kultury České Republiky Václava Riedlbaucha a ministra kultury Polské republiky Bogdana Zdrojewského.


Místo konání:

Al. Róż 16
00-556 Varšava
Polsko

Datum:

10.7.2010 0:00 - 0:00

Organizátor:

České centrum, Centrum kultury a umění ve Vratislavi


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala