Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

16.3.2010 0:00 - 0:00

Český den v Częstochowě

Dne 16. března se pod patronátem Honorárního konzula České republiky v Częstochowie Jarosława Krykwińského bude konat řada akcí spojených nejen s českou kulturou. Na programu jsou nejen prezentace českých firem, konzultace s právníkem – odborníkem na česko-polskou problematiku, ale také historická konference a degustace tradiční české kuchyně. V rámci Českého dne se bude konat také vernisáž výstavy „Morava blízká, a přece vzdálená“.

Program:

 

1. V 10.00 hodin – konzultace s právníkem – specialistou na české pracovní právo, informace o školeních a kurzech jazyka českého. Setkání je připraveno pro osoby, které se ucházejí o práci v České republice.

Místo: Kamienica Kupiecka, Częstochowa, Al. NMP 24 nebo secesní sál Městského úřadu Częstochowy

 

2. Ve 12.30 hodin – prezentace českých firem nabízejících technologii a služby pro města a okresní úřady (mezi jiným také Veletrhy Brno). Setkání je určeno především starostům, hejtmanům a místním podnikatelům.

Místo: Kamienica Kupiecka, Częstochowa, Al. NMP 24 nebo secesní sál Městského úřadu Częstochowy

 

3. V 15.00 hodin – polsko-česká historická konference

Místo: Akademie Jana Długosza, Fakulta Filologicko-historická, ul. Al. Armii Krajowej 36a

 

4. V 16.30 hodin – vernisáž fotografické výstavy Rafała Majewského „Morava blízká, a přece vzdálená”, která potrvá do 8. dubna 2010.

Místo: Akademie Jana Długosza, Fakulta Filologicko-historická, ul. Al. Armii Krajowej 36a

 

5. V 18.00 hodin – „Putující knedlíček” – ochutnávka českých pokrmů a nápojů. Tato akce je určena cestovním kancelářím, novinářům místních médií a pozvaným osobám.

Místo: Jedna ze tří restaurací: Roxy Klub & Restauracja, Zajazd Jurajski, Restaurace Hotelu Mercure Patria

 

 

Výstava „Morava blízká, a přece vzdálená”

 

představuje nejzajímavější památky a přírodu moravské krajiny. Autorem snímků je fotograf Rafał Majewski, duchovním otcem pak historik dr. Marek Stawski. Výstava Českého centra ve Varšavě vznikla ve spoluprácí s Vyšší školou sdružení rodin ve Varšavě a má za cíl přiblížit polské veřejnosti jak hodnotné pamětihodnosti, tak kulturu tohoto důležitého a zajímavého regionu České republiky.

 

 

 

www.wspr.edu.pl

 

 

 

 

www.ajd.czest.pl

Místo konání:

Al. Róż 16
00-556 Varšava
Polsko

Datum:

16.3.2010 0:00 - 0:00

Organizátor:

Częstochowa


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala