Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

7.5.2015 - 15.5.2015

Česká kinematografie se představí na Festivalu nezávislého filmu RIFF v Římě

Festival nezávislého filmu RIFF v Římě na letošním 14. ročníku uvede ve dnech 7. - 15. května dva české filmy. Poprvé v Itálii bude představen film režisérky Andrei Sedláčkové “Fair Play”, a to v rámci sekce dlouhometrážních filmů. V sekci věnované krátkometrážním studentským filmům bude promítnut film Luboše Kučery “Zelená vdova”. Jejich projekce se uskuteční v kině The Space Cinema Moderno v Římě, a to v následujících dnech: 8. května v 16:20 hodin film “Zelená vdova” Luboše Kučery, 14. května od 20:30 hodin se bude promítat “Fair Play” režisérky Andrei Sedláčkové.

Na Festivalu RIFF v Římě bude letos v italské premiéře uvedeno více než 100 nezávislých filmů a dokumentů. Řím hostí nezávislé filmy z celého světa od roku 2000, kdy se uskutečnil první ročník festivalu RIFF. Od té doby si festival vysloužil mezinárodní uznání a každým rokem zažívá rostoucí zájem veřejnosti a filmových kritiků, kteří oceňují kvalitu děl, která jsou pro festival vybírána. Festival bude zakončen udílením cen RIFF v hodnotě více než 50 000 EUR. Součástí festivalu bude vedle široké nabídky filmů zařazených do 8 kategorií také bohatý program doprovodných akcí a setkání s režiséry a scénáristy.

 

Fair Play (2014)

Praha, rok 1983. Osmnáctiletá sprinterka Anna (Judit Bárdos) se dostává do programu Střediska vrcholového sportu. Po několika měsících tréninku Anna náhodou zjišťuje, že jsou jí podávány anabolické steroidy. Anna další doping odmítá, její matka jí ho však dál podává bez jejího vědomí, protože doufá, že se Anna kvalifikuje na olympijské hry a při té příležitosti bude moci emigrovat.

Zelená vdova (2014)

Film odkazuje na fenomén „zelených vdov“, žen v domácnosti, které zaopatřují jejich úspěšní manželé. Na příkladu hlavní hrdinky žijící ve vyprázdněné funkcionalistické vile vedle ambiciózního muže snímek ilustruje osamělý zelených vdov, které jsou svým životem znuděné a citově strádají.

 

Místo konání:
Řím, The Space – Cinema Moderno in Piazza della Repubblica
Datum:

Od: 7.5.2015
Do: 15.5.2015

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala