Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

1.9.2016 - 30.6.2017

Český jazyk v Belgii

České centrum v Bruselu vám přináší přehled kurzů českého jazyka v Belgii.

 

 

Večerní kurzy

Centrum českých studií na ULB pořádá jako každý rok večerní kurzy českého jazyka. Kurzy začínají v září na kampusu Solbosch ULB.

Rozvrh: začátečníci - pondělí (od 19. 9.), středně pokročilí - úterý (od 20. 9.), pokročilí -  středa (od 21. 9).
Cena:100€/semestre, 55€ pro studenty

Pro více informací se můžete obrátit přímo na profesorku Magdalenu Pechovou Vigent na adrese  magdalenapechova@hotmail.comcet@ulb.ac.be.

 

Česká škola bez hranic - kurzy českého jazyka pro dospělé

Místo: ČŠBH Brusel, avenue A. Buyl 152, 1050 Bruxelles
Dny a úrovně: úplní začátečníci - pondělí, mírně pokročilí - úterý, středně pokročilí - středa, pokročilí - čtvrtek. Účastníci budou mít 60 hodin kurzu, dvě hodiny týdně.
Čas: vždy od 19:00 do 21:00. Kurzy začínají v týdnu od 19. září.
Vyučující: Olga Schmalzriedová (Podzimková): czech.in.belgium@gmail.com
Podmínky: vyučování ve skupině bude zahájeno, pokud se do skupiny přihlásí minimálně 5 účastníků. Poplatek se platí buď 2x ročně - 120 € za semestr nebo 1x ročně - 210 € za celý školní rok. Studenti s platným studentským průkazem zaplatí 100 € za semestr nebo 180 € za celý rok. Informace o platbě  koncem srpna.  Přihlašovací formulář ZDE.

 

Univerzitní studia češtiny

Univerzita ULB nabízí studentům možnost studia češtiny. Slávistika patří pod katedru jazyků a moderní literatury a je součástí filosofické fakulty.
Pro více informací: http://www.ulb.ac.be/philo/slavistique/slavistique.html

Český jazyk v kombinaci s nizozemštinou se vyučuje na Filozofické fakultě Univerzity v Gentu, při Katedře překladatelství, tlumočnictví a komunikace. Studium češtiny je zde součástí denního studia, ve kterém se klade důraz jak na praktickou jazykovou výuku, tak na akademické vzdělání, které studenti mohou uzavřít magisterským oborem v oblasti překladatelství, tlumočnictví nebo vícejazyčné komunikace. Od akademického roku 2013–14 je studium otevřeno jen v magisterském ročníku, nicméně je podmíněně přístupné pro externí studenty.

Nevylučuje se také možnost jednoletého postgraduálního studia v oboru konferenčního tlumočení pro jazykovou kombinaci čeština-nizozemština-třetí jazyk (angličtina / němčina / francouzština).
Na Univerzitě v Gentu se čeština také ještě vyučuje jako volitelný předmět pro studenty slovanské filologie, kde je kladen důraz především na osvojení jazykových základů.

Místo konání:

ULB, Česká škola bez hranic, Univerzita Gent

Datum:

Od: 1.9.2016
Do: 30.6.2017

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala