Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

19.11.2015

Český nový cirkus ve fotografiích

19. listopadu se v rámci programu „Dny cirkusového umění“ Milánu ve fotografickém cyklu představí české podání nového cirkusu objektivem Vojtěcha Brtnického a prezentace Dagmar Bednarikové z KD Mlejn. Česká fotografická sbírka společně s dalšími aktivitami vztahujícími se ke studiu cirkusového umění, jakými jsou např. setkání s artisty, se zájemcům nabídne v Dipartimento di Beni culturali e ambientali milánské univerzity UNIMI (Via Noto, 8, Milán) od 15 hodin.

Nový cirkus je druh dramatického umění, který se začal utvářet ve Francii počátkem 70. let 20. století. Do České republiky pronikaly vlivy nového cirkusu především ve tvorbě Ctibora Turby později pak v 90. letech 20. století. Největší rozkvět zažívá nový cirkus v České republice od roku 2009. Umělecký charakter nového cirkusu se zakládá na mísení jednotlivých druhů umění (cirkus, tanec, hudba, divadlo, výtvarné umění, film) v různé míře i zastoupení. Jeho neodmyslitelnou součástí je artistika.

Vojtěch Brtnický, díky jehož fotografiím bude mít možnost italská veřejnost nahlédnout pod pokličku české novo-cirkusové scény, vystudoval  SOU služeb Jihlava v oboru Fotograf a poté se věnoval dalšímu studiu fotografie. Zabývá se reportážní, divadelní a výjimečně i inscenovanou fotografií. V současné době je fotografem KD Mlejn a rovněž pořizuje uměleckou dokumentaci Konzervatoři Duncan centre. Publikoval také  v mexickém veřejném tisku, časopise Taneční Zóna, kulturním čtrnáctideníku A2, Reflexu, MF Dnes, Parlamentních listech a mnoha dalších. V několika případech i na webu New York Times nebo Russia Today.

 

Místo konání:

UNIMI Via Noto 8

Datum:

19.11.2015

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala