Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

23.5.2015 17:00

Vystoupení českého pianisty Petra Ožany na Piano City v Miláně

Petr Ožana, pianista roku 2013, se v sobotu 23. května představí na unikátním hudebním projektu Piano City v Miláně. Během tří dnů se na Piano City představí na 300 žánrově různorodých koncertů, které se budou konat na místech pro klavírní koncerty netypických, jako jsou soukromé domy, parky nebo tramvaje. Program vystoupení Petra Ožany s názvem „Vraťme hudbu mezi lidi“ se skládá celkem z pěti skladeb a bude součástí koncertu „EUNIC pro Piano City Milano“, který proběhne v zahradě Triennale probíhat od 16:00 do 22:00 hodin. V rámci koncertu se představí také pianisté ze zemí sdružených ve skupině EUNIC, a to z Francie, Itálie, Německa, Rumunska a Španělska. Milano bude festival Piano City hostit mezi 22. a 24. květnem.

Festival Piano City je rozsáhlým hudebním projektem, jehož cílem je propojení se všemi sférami města Milán. Do programu jsou zapojeni občané Milána, umělci, firmy, média, milánské instituce, sousedská sdružení a hudební školy Diváci budou mít jedinečnou možnost shlédnout zdarma nepřeberné množství koncertů profesionálních muzikantů světového formátu jako je Ludovico Enaudi či Michele Di Toro, ale také nadaných studentů a amatérů.

 

Petr Ožana

Petr Ožana pochází z Ostravy a hudbě se věnuje již od šesti let. Vystudoval Konzervatoř a VOŠ J. Ježka v Praze v oborech skladba a klavír. Následně pokračoval ve studiu klavíru u doc. Miroslava Langera na AMU v Praze a magisterské studium dokončil u Veroniky Böhmové a Martina Kasíka. Absolvoval stáž na Konzervatoři v Bruselu u Jana Michielse a zúčastnil několika klavírních kurzů vedených významnými hudebníky jako Gregor Wichert, Douglas Humphreys, Marina Primachenko, Pierre Jasmin a Avo Kuyumjian. V roce 2007 se stal Laureátem Mezinárodní soutěže Beethovenův Hradec a v roce 2013 získal prestižní titul "Pianista roku". V současné době se věnuje pedagogické činnosti na Mezinárodní konzervatoři, Pražské konzervatoři a na Základní Umělecké Škole a spolupracuje se sbory u nás i v zahraničí, zejména v Itálii, Švýcarsku a Rakousku. Autorsky se podílel na třech muzikálech pro dětský soubor Vltavín. Zabývá se především šansonem a hraje po boku Renaty Drössler a Marty Balejové, pro které také píše. Jako sólista několikrát vystoupil na Klavírním festivalu v Obecním domě. Působí v jazzové kapele K+R a mimo jiné také hraje v divadle Semafor a v divadle Na Palmovce.

 

Program koncertu:

Freddie Mercury – Bohemian Rhapsody

Georg Bizet – Carmen

Michel Legrand – Yentl

Joseph Kosma – Les feuilles mortes

Jaroslav Ježek – Bugatti step – Fantasie

 

Místo konání:

Triennale di Milano, Viale Alemagna, 6, Milano

Datum:

23.5.2015 17:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala