Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

5.6.2009 0:00 - 0:00

Český rock do Evropy: Zrní

Koncert

 

Zrní

Jan Unger (voc, fl, g), Jan Juklík (g), Jan Fišer (viol), Jan Caithaml (bg), Ondřej Slavík (dr)

 

Skupina Zrní zvítězila v soutěži Český rock do Evropy, kterou vypsal Český rozhlas spolu s časopisem Rock a Pop a Českým centrem Berlín. Zúčastnilo se jí na 235 kapel, 10 z nich bylo porotou vybráno do finále. Zrní svoji hudbou, s příchutí folku i undergroundu, nadchli české posluchače rádia, kteří jim ve finále dali největší počet hlasů. Až do teď obrážela kapela české kluby za večeři a peníze na cestu, nyní však mají možnost „zarockovat“ v berlínském Kleisthausu u příležitosti českého předsednictví v EU.

Kapela, jejíž členové se znají už z gymnázia v Kladně, vznikla v roce 2001 nejprve s cílem hrát v pražských uličkách. Mezitím skládali svoji vlastní tvorbu, přičemž se nechtěli držet klasických postupů, ale zpracovávat nejrůznější dojmy: melodie,tóny, komiksy, počítače, dokonce i zvuky rodného průmyslového Kladna. Sami sebe vidí v návaznosti na tradici lidové hudby a na zkušenosti svých předků, jsou ale také ovlivněni dnešní rychlou technickou dobou, která zase nabízí další zvukové možnosti. Svou hudbou chtějí člověka přimět k tomu, aby se nechal fascinovat, aby prožíval věci intenzivně a začal brát život hravě.

Tento koncert, který je společnou akcí Úřadu spolkové pověřenkyně pro záležitosti postižených občanů a Českého centra Berlín, zahajuje celou řadu akcí zaměřených na Českou republiku. Ty budou probíhat pod střechou Kleisthausu od července 2009 do června 2010.

 

pátek, 5.6., 20.00 hod.

Kleisthaus, Mauerstraße 53, 10117 Berlin

vstup zdarma

Počet účastníků je omezený, je možné se objednat přes email

sabrina.werner@bmas.bund.de či telefonicky na čísle +49 3018 527 26 48.

 

> měsíční program

Místo konání:

Wilhelmstraße 44 / vstup Mohrenstraße
10117 Berlin
Německo

Datum:

5.6.2009 0:00 - 0:00

Organizátor:

České centrum, Kleisthaus, Český rozhlas


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala