Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

9.6.2018 11:00 - 20:00

Český stánek na Vědeckém pikniku ve Varšavě

Ve stánku Českého centra ve Varšavě s číslem A8 budou k vidění práce dvou významných českých vědeckých center: Národního technického muzea v Praze a VIDA! Science Centre v Brně.

 

Vědecký piknik je v Evropě největší akcí pod širým nebem, která dokazuje, že věda může být skutěčnou vášní. Je určena lidem, kteří se o vědu zajímají a chtějí ji vidět zblízka. Je to však místo i pro ty, kteří kouzlu vědeckých pokusů zatím nepodlehli. Je však možné, že prezentace, které na pikniku budou, tuto skutečnost změní.

Přemístění, změna či translokace? Od dynamiky částic až po srážku hvězd. Od pohybu mezi neurony až po globální migrace. Svět nikdy nezůstane bez pohybu. Stejně tak věda bude nadále usilovat o to, aby tento neustále se měnící svět popsala. Abychom porozuměli principu věcí, podíváme se k vědcům a zjistíme, co uvádí mikro a makrokosmos do pohybu.

České centrum ve Varšavě

Ve stánku Českého centra s č. A8 naleznete práce dvou významných českých vědeckých center: Národního technického muzea v Praze a VIDA! Science Centre v Brně. NTM v Praze je nejstarší českou institucí tohoto typu. Kromě vystavování unikátních tematických sbírek (průmysl, technika, přírodní vědy) se také zabývá popularizací vědy u dětí a mládeže. VIDA! je moderní, interaktivní centrum, které popularizuje vědu prostřednictvím rozmanitých workshopů, přehlídek a programů pro školy. 

Program

Pohyb je technika

Podíváme se na různé mechanismy a konstrukce. Dozvíme se, co to je ojnice, klika, zdvihátko a rám. Čeká nás také závod, před kterým si sami zdokonalíme naše autíčka.

Jízdní kolo: jak je to možné?

Provedeme pokusy a poznáme praktické příklady toho, jak jízdní kolo pracuje: efekt rotace kola, gyroskopický efekt, setrvačnost a další

Více informací na: http://www.pikniknaukowy.pl/

Akce na Fb: https://www.facebook.com/events/1554904407942277/

Místo konání:

Stadion Narodowy, aleja Poniatowskiego 1, 03-901 Warszawa

Datum:

9.6.2018 11:00 - 20:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala