Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

7.9.2015 - 13.9.2015

Český stánek v European Sport Village v Bruselu

Od 7. do 13. září 2015 se bude v Bruselu konat Evropský týden sportu. Tato akce je iniciativou Evropské komise, která má za cíl „rozhýbat“ Evropany. Jeho první ročník proběhne v týdnu od 7. září jak v Bruselu, tak ve všech členských státech. V České republice je národním koordinátorem ETS Český olympijský výbor. Součástí aktivit na evropské půdě v Bruselu bude i European Sport Village, která bude složená z různých sportovišť a informačních stánků. Kromě evropských, se sportem spojených, organizací by ve vesničce měli mít své stánky také Němci, Poláci, Belgičané, Italové atd.

Prezentace České republiky jako sportovního národa

ČOV dostal jako národní koordinátor ETS možnost v rámci European Sport Village prezentovat své aktivity prostřednictvím informačního stánku. Společně s spolupráci s agenturou Czech Tourism,  Hlavním městem Praha, které bylo pro rok 2016 jmenováno Hlavním evropským městem sportu, Jihočeským krajem, Jihomoravským krajem, Krajem Vysočina, Královehradeckým krajem a Olomouckým krajem, návštěvníkům ve Vesničce představí jak „Česko sportuje“. Na stánku „Czech Sporting Nation“ naleznete prospekty o aktivitách ČOV a partnerů, cyklomapy a další informace o aktivní turistce či velkých sportovních akcích. Jak jste na tom se znalostmi o českém sportu si pak budete moci vyzkoušet v krátkém kvízu a pohybovou zdatnost otestovat v analýze fyzických předpokladů. Stánek bude ve Vesničce otevřen každý den od 7. září do 9. září vždy od 10:30 do 19:30.

Obecné informace o European Sport Village

V pondělí 7. září bude Vesnička inaugurována v přítomnosti Eurokomisaře Navracsicse a dalších vrcholných politiků a Ambasadorů Evropského týdne sportu. Ve středu 9. září se v rámci kongresového centra bude konat tzv. Flagship event, kterého se také zúčastní vrcholní zastupitelé EU a sportovních organizací.

Návštěvníci ETS budou mít možnost zúčastnit se několika sportovních aktivit. K dispozici bude basketbalové hřiště 3 na 3, fotbalové hřiště, horolezecká stěna, golfový green a další.

Kdy: 7. – 13. září 2015
Kde: http://www.squarebrussels.com/square-brussels-brussels-meeting-center
Více informací o akci naleznete na těchto stránkách: http://ec.europa.eu/sport/week/about-week-of-sport/highlights-2015_en.htm

 

Místo konání:

Mont des Arts

Datum:

Od: 7.9.2015
Do: 13.9.2015

Organizátor:


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala