Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

10.1.2006 0:00 - 0:00

Český stůl v Krakově

autorské čtění spisovatelů z Prahy: Petra Pazdery Payna (povídky z nové knížky Figury, figurace, figuranti a figuríny) a Igora Malijevského (básně z sbírky Bělomorka a povídky z nejnovější knížky Družba). Čtení doprovodí a vlastní útvory na kytaru zahraje a zazpívá živá Kateřina Šarközi.

Petr Pazdera Payne vzděláním evangelický kněz, v současnosti svůj čas dělí mezi umělecko-literární tvorbu a prací redaktora ve vlastním nakladatelství Medard.  Debutoval sbírkou krátkých próz Nečekaný čekaný a jiné variace na biblické příběhy. Také píše krátké divadelní hry - Zvíře, Andělé na hlavu padlí atd. Je autorem grafické úpravy mnoha knih, které vydalo nakladatelství Cherm. V knižní podobě publikoval: Nečekaný čekaný a jiné variace na staré biblické příběhy, Kol dějů, Co je ti do nás, Ježíši Nazaretský Zvěsti , Dramolety Lyonský omnibus, Figury, figurace, figuranti a figuríny, Cirkus Hippolyt

Igor Malijevský se narodil v roce 1970 v Praze, kde vystudoval teoretickou fyziku na MFF UK a několik ročníků filosofie na FF UK. Umělecké fotografii se věnuje od roku 1995, přibližně ve stejné době začal publikovat poezii a povídky. Je autorem básnické sbírky Bělomorka a sbírky povídek Družba. Texty publikoval např. v Revolver Revue, Literárních novinách, Salónu Práva aj. Vystřídal řadu zaměstnání od hlídače čerpadla po redaktora Literárních novin.

Místo konání:

Al. Róż 16
00-556 Varšava
Polsko

Datum:

10.1.2006 0:00 - 0:00

Organizátor:

Institut Slavistiky, Jagellonská univerzita


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala