Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

30.5.2019 - 23.6.2019

Čeští designeři na MeeD

Již 7. ročník výstavy zahraničních designérů předvede díla nábytkových, textilních a objektových designérů, pracujících v interiérovém designu. Představí se designéři z Rakouska, Česka, Francie, Německa, Maďarska, Polska, Portugalska, Rumunska, Slovenska, Španělska a Švýcarska.

Dana Elsterová, Anežka Podzemská (Durch Duo) - textilní designérky
Durch duo společně tvoří od roku 2012. Podporují lokální produkci a ve svém posledním projektu PASTVA představují ručně tkané koberce z vlny z českých ovcí. Ručně tkané a vyšívané koberce nesoucí názvy jako "Seno", "Brod", "Kraj" či "Severák" v sobě svými motivy i materiálem skrývají příběh krajiny, hor, lesů a luk.

Helena Dařbujánová - design nábytku
Úspěšná česká architektka a designérka se dlouhodobě věnuje navrhování a manufakturní výrobě designového nábytku a doplňků. Svou prací poukazuje na staré české řemeslo, kvalitu manufakturní výroby, neotřelé nápady, kterým dává reálnou podobu. Zazářila jako začínající hvězda na přehlídce Maison and Objet v Paříži v roce 2012, kdy vystoupila v rámci Czech selection. Vyrábí také například zrcadla, lampy, stojany nebo klece.


Lucie Koldová - design nábytku
Vystudovala VŠUP, navrhuje nábytek a světla, ale také šperky. Pracuje se sklem a experimentuje s různými světelnými zdroji a různými technikami foukání skla. Své projekty představila na mezinárodních přehlídkách ve Vídni, Miláně, Paříži, Londýně i v Tokiu. Působí jako Creative director firmy Brokis a vlastní studio v Paříži a v Praze.


Filip Mirbauer - design nábytku
Vystudoval Fakultu umění a designu Ladislava Sutnara na Západočeské univerzitě v Plzni. V roce 2018 byl nominován v soutěži Czech Grand Design v kategorii objev roku. Vytváří návrhy nábytku a bytových doplňků, porcelánu a okrajově i elektronických zařízení.


René Šulc - design nábytku
Studoval tvorbu hraček na Střední průmyslové škole v Praze a na VŠUP v Praze. Získal cenu veřejnosti Czech Grand Design 2010. Zabývá především produktovým designem, designem svítidel, nábytku, hraček a zdravotnických pomůcek. Zúčastnil se více než 50 výstav doma i v zahraničí, například DESIGNMAI v Berlíně, 100% Design v Londýně, International Contemporary Furniture Fair v New Yorku či Designblok v Praze.

Petr Vogel – design šperků, profesor na Fakultě designu a umění Ladislava Sutnara, Západočeská univerzita Plzeň
Vystudoval VŠUP v Praze, obor kov a šperk. Od roku 2007 je pedagogem Ústavu umění a designu ZČU. Je předním designérem českých šperků. Jeho umělecká díla jsou zastoupena v mnoha českých a zahraničních sbírkách, v bohatém výčtu jeho prací najdeme vedle řady pamětních medailí, plaket či ocenění například děkanský řetěz Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara ZČU v Plzni (2015), pomník Ladislava Sutnara v Plzni (2014) nebo pečetní prsten prezidenta České republiky (2005).

Studenti designu kovu a šperků, Fakulta umění a designu Ladislava Sutnara, Západočeská univerzita v Plzni.

Facebook událost

Místo konání:

Bálna - Új Budapest Galéria

Datum:

Od: 30.5.2019
Do: 23.6.2019

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala