Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

13.10.2012 9:30 - 14.10.2012 22:00

Mladé české návrhářky představí svoji tvorbu na Mercat Disseny Sitges 2012

České centrum doporučuje navštívit Mercat Disseny Sitges 2012, kde se představí česká značka FCMona. Pod touto značkou je podepsána čtveřice mladých slibných návrhářek: Elsterová Dana, Kopecká Tereza, Riessová Lucie a Růžičková Eva. Mezi jejich práci patří návrhy šperků, oděvů, textilu a dalších módních doplňků. Všechny výrobky jsou autorskými díly a jsou vyráběny ručně. FCMona se představí od 13. do 14. října, od 9:30 do 22 hodin, na Plaza de la Fragata, pod kostelem de Sitges, naproti pláži.

 

 Lucie Riessová se prezentuje svými osobitě potištěnými oděvy a drobnými šperky z plastů. Originální potisky využívá i v textilním designu jako jsou polštáře a metrážní textilie.

Dana Elsterová vytváří originální polštáře a papírové tapety do interiéru. Inspiruje se strukturou vyšívaných ornamentů, kterou na tapety aplikuje pomocí tisku.

Tereza Kopecká se specializuje na pletenou módu, hlavně šály a čepice originálních tvarů. Z pletenin vytváří i designové šperky.

Šperky Evy Růžičkové jsou z polyesterové pryskyřice. Inspirovala se tradičním vánočním cukrovím, které známe od našich babiček. Díky transparentnosti pryskyřice je tradiční tvar cukroví posunut na úroveň designu.

 

Více informací na http://www.fcmona.com/index.html

http://dana-elsterova.tumblr.com/

http://mimikra.carbonmade.com/

 


Místo konání:
Plaza de la Fragata, debajo de la Iglesia de Sitges, frente a la playa
Datum:

Od: 13.10.2012 9:30
Do: 14.10.2012 22:00

Organizátor:


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala