Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

10.5.2019 18:00 - 28.7.2019

Češti umělci na vratislavské výstavě "Robinsonova loď"

Od 10. května na výstavě s názvem Robinsonova loď se prostory Muzea architektury ve Vratislavi promění v ztroskotanou loď. Mezi troskami lodi budou prezentovány práce 55 současných umělců z Polska, České republiky, Slovenska a Maďarska. Výstava je jednou z největších přehlídek současného středoevropského umění.

Od 10.5.2019 do 18.8.2019 pořádá Galerie města ve Vratislavi výstavu umění v sídle Muzea architektury ve Vratislavi "Robinsonova loď".

Výstava představí mimo jiné díla umělců z ČR: Martin Mainer, Adam Kašpar, Jan Rybníček, Samuel Paučo, Zbyněk Sedlecký, Michal Nagypal, Jakub Špaňhel. Spolukurátorem české strany je Martin Mainer, který je také jedním z autorů katalogu (v polštině a angličtině vyjde 25. 6. 2019).

Možnost návštěvy výstavy v noci (mezi 18-24 h) s bezplatným vstupuem bude v rámci Noci muzeí, 18. května.

Jak poznamenal britský spisovatel Daniel Defoe, naše civilizace svým způsobem připomíná lod po katastrofě, zatímco umělecká díla jsou jedním z prvků, díky kterým chráníme hodnoty definující naši lidskost, jako jsou pravda, krása a dobro. Hlavní myšlenkou výstavy pořádané v klášterních prostorách muzea architektury ve Vratislavi je proto navázat na současné evropské hodnoty prostřednictvím vizuálních děl současných umělců. Hodnoty, které vyžadují ochranu a péči - zejména v dnešním světě, kde se mnohé z kultivujících myšlenek a ideí stávají troskami zničené lodi.

Pro účely expozice Robinsonova loď budou výstavní sály naaranžované jako scenérie vraku ztroskotané plachetnice s uměleckými díly ležícími mezi jejími pozůstatky.

Oficiální zahájení výstavy se uskuteční 10. května (pátek) v 18:00 v Muzeu architektury ve Vratislavi (Bernardyńska 5). Vernisáž bude doplněna koncertem.
Zhlédněte upoutávku k výstavě.
Výstava Robinsonova loď potrvá do 28. července 2019.
Kurátor: Mirosław Jasiński
Spolukurátoři: Krisztina Jerger (HU), Ivana Moncolová (SK) a Martin Mainer (CZ).
Podívejte se na náhled výstavy.
Pořadatel výstavy: Galerie města Vratislavi
Spolupořadatel výstavy: Muzeum architektury ve Vratislavi
Výstava je pod čestným patronátem starosty Vratislavi.

Místo konání:
Muzeum Architektury we Wrocławiu, ul.Bernardyńska 5 50-156
Datum:

Od: 10.5.2019 18:00
Do: 28.7.2019

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala