Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

1.8.2020 - 5.8.2020

Festival Cinemascop bude i letos!

Třetí ročník festivalu Cinemascop se uskuteční od 1. do 5. srpna, kdy letní kino na černomořském pobřeží v Eforii Sud otevře své brány návštěvníkům a nabídne projekce evropských filmů pod otevřeným nebem. Po měsících nejistoty z hlediska organizace kulturních akcí jsme se rozhodli zachovat kontinuitu v pořádání festivalu, při dodržení všech potřebných opatření souvisejících s pandemií.

Cinemascop je už znám místním i turistům v Eforii Sud, kteří se mohou těšit na znovuotevření letního kina a na filmovou projekci každý festivalový večer od 21h. Tento rok program pokračuje 5 celovečerními filmy z pěti různých zemí a seriálem krátkých animovaných filmů francouzské provenience.

Každý film z letošního programu přinese osobitou atmosféru. Cinemascop začne 1. srpna belgickým snímkem Zbrusu Nový zákon, komedií nominovanou na Zlatý Globus, poskytnutý Delegací Valonsko-Brusel. Víkendový program bude pokračovat českým oskarovým filmem Kolja, pod záštitou Velvyslanectví ČR v Bukurešti. Třetí festivalový den se festivaloví návštěvníci mohou těšit na polský snímek Excentrici, neboli Slunečná strana ulice od Polského institutu, v úterý pak bude následovat švédský film Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel, pod záštitou Velvyslanectví Švédska, a ve středu festival skončí rumunskou filmovou klasikou Příběhy Zlatého věku 1: Soudruzi, život je krásný, pod záštitou Rumunského kulturního institutu.

Ani letos nebude na Cinemascopu chybět umění. Minulý rok jsme nechali ozdobit tři vnější stěny areálu letního kina muralovými malbami. Ty budou moci návštěvníci obdivovat i letos, krom toho bude v letním kině k vidění umělecká galerie. Ve spolupráci s bukurešťskou galerií ETAJ představí Cinemascop během celého festivalu 7 rumunských umělců a jejich díla.

Před vchodem do letního kina bude tradičně mobilní dodávka s občerstvením a České centrum bude nabízet návštěvníkům festivalu malý dárek – české pivo Budvar. Pro nejmenší pak něco na zub - bonbony M&M’s.

Kvůli zajištění bezpečného průběhu festivalu budou muset návštěvníci respektovat opatření a omezení, související s pandemií. Letní kino pojme při zachování rozestupů maximálně 300 lidí a populární výtvarné worskhopy pro děti se tentokrát neuskuteční. Povinné bude nošení roušek v areálu, dodržování bezpečných rozestupů, měření teploty při vstupu a dezinfekce rukou.

Vstup volný.

Trailer festivalu můžete zhlédnout zde.

Projekt byl iniciován Českým centrem Bukurešť a jeho hlavní spoluorganizátory jsou EUNIC Romania, Městský úřad Eforie, Radef RomâniaFilm a Forumul Artelor Vizuale .

Sponzoři a partneři: Budweiser Budvar, M&M's România, Fabrica de Pufi, Zastoupení Evropské komise v Rumunsku, Kulturní centrum Teodora T. Burady v Konstance, Polský institut, Francoutský institut, Rumunský kulturní institut, Velvyslanectví Švédska v Bukurešti, Delegace Valonsko-Brusel, Velvyslanectví České republiky, Casa cu Smochin, THR Marea Neagra, Pattern Media, Cu arta pe față, ETAJ on wheels, Wake Up, Republika Pljeskavica, Hotel Edmond, Hotel Cosmos, Hotel Mare Mar, Hotel Anca, Hotel Fortuna, Complex Fortuna, Hotel Mercur, Hotel Jiul, Hotel Atlantis, Hotel Splendid, Restaurant Economu

Hlavní mediální partner Radio Guerrilla

Mediální partneři: Radio Romania Actualităţi, Eforie Online, Radio Constanţa, Radio Vacanţa, Radio România Cultural, AGERPRES, Cinemagia, Revista Zeppelin, LiterNet.ro, filme-cărţi.ro, MovieNews.ro, Igloo media, Cuget Liber, Observator cultural, Ziarul Metropolis, Aarc - All About Romanian Cinema

Místo konání:
Eforie Sud, letní kino
Datum:

Od: 1.8.2020
Do: 5.8.2020

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala