Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

8.9.2011 - 8.10.2011

Moře, kterým plujeme

České centrum v Madridu zve na česko-španělsko-srbský výtvarný projekt " Moře, kterým plujeme". Projekt iniciovala španělská kurátorka a umělkyně Miriam Durango, ředitelka Circulo de Bellas Artes Tenerife. Jedná se o konfrontaci umělců na téma „moře“. Češi, kteří ho nikdy neměli, Srbové, kteří o něj přišli a ostrovní Španělé, pro které je životním prostorem. Výstava se již uskutečnila v Bělehradě a Praze. Od 8. září do 8. října 2011 projekt vyvrcholí společnou výstavou Srbů, Čechů a Španělů na Tenerife v Círculo de Bellas Artes. Součástí projektu jsou také umělecké rezidence v místech konání výstav. Českou republiku reprezentují umělci Jiří Franta, David Böhm, Alena Kotzmannová, Lenka Vítková, a Petr Strouhal.

 

Tato výstava propojuje společným tématem „moře“ nejen dvě země, jejichž domovská krajina je v mnohém protichůdná, ale také rozdílné umělecké naturely. Každodenní zkušenost španělských umělců s oceánem se odráží v jejich esenciálním vážném přístupu k tématu. Čeští výtvarníci jsou více hraví a konceptuální.

„Jsou témata, která v nás všech svojí velikostí a silou vyvolají podobné pocity a myšlenky. Nemuseli bychom mít žádnou zkušenost s mořem nebo oceánem, přesto nám jeho symbolika pluje kdesi v krvi, v podvědomí, a když se jí dotkneme, vyvolá v nás podobné reakce…“ (Helena Blašková, česká kurátorka výstavy)

 

Místo konání:
Circulo Bellas Artes, C/ Castillo, 43. Santa Cruz de Tenerife
Datum:

Od: 8.9.2011
Do: 8.10.2011

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala