Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

12.8.2015 18:00 - 16.8.2015 18:00

Cirk La Putyka na Szigetu

Cirk La Putyka je soubor, který se profesionálně věnuje žánru nový cirkus. Snaží se překračovat hranice mezi akrobacií, moderním tancem, loutkovým divadlem, koncertem a sportem. Vytváří vlastní specifickou poetiku a svůj pohled na žánr. Pro Cirk La Putyka je důležitá nejen profesionalita v jednotlivých divadelních a cirkusových číslech, ale i téma, příběh a sdělení. Pro největší festival regiónu připravili speciální výběr "The Best of Cirk La Putyka", který představí od 12 do 16 srpna každý večer od 18 hodin.

 

Jejich první představení (La Putyka) bylo poprvé uvedeno v roce 2009 a od té doby soubor každý rok uvádí minimálně jednu premiéru a zúčastňuje se divadelních i (novo)cirkusových festivalů a dalších akcí v České republice i jinde ve světě, například v Šanghaji, Austrálii, Brazílii nebo Francii. Více o jejich představení se dozvíte na této stránce.

Spolupracují se známými soubory a umělci, jako jsou například Maksim Komaro, Tilde Björfors, Daniel Gulko, Jiří Havelka, Bonaventura Gacon, The Race Horse Company, Ieto, lektoři Cirque du Soleil nebo francouzské Národní cirkusové školy.

Ve spolupráci s Tomášem Slavatou každoročně pořádají dvě až tři představení pro dětské domovy, spojená s tiskovou konferencí, autogramiádou účinkujících a workshopy. V roce 2012 začali spolupracovat s organizací Adrenalin bez bariér, která se zaměřuje na podporu handicapovaných, jimž zároveň nabízí adrenalinové, outdoorové a volnočasové aktivity.

V červnu a červenci 2012 v zelené oáze Letenských sadů uspořádali netradiční projekt ChapiteauX 2012. 16 tisíc lidí zhlédlo 46 jejich a 10 hostujících představení, 25 dětských představení a mohlo se zúčastnit 19 workshopů. Uspořádali den pro dětské domovy, kterého se zúčastnilo 150 dětí z celé ČR. Ojedinělý projekt vznikl ve spolupráci s partnerským festivalem Letní Letná a pod záštitou pražského primátora Bohuslava Svobody.

Listopad 2014 byl dalším milníkem v historii souboru - otevření multižánrového kulturního prostoru Jatka78 v areálu Pražské tržnice v Holešovicích.

 

Místo konání:

Budapest, Hajógyári sziget

Datum:

Od: 12.8.2015 18:00
Do: 16.8.2015 18:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala