Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

8.4.2020 20:00

Cirk La Putyka (A)Live!

Cirk La Putyka pokračuje ve vysílání živých přenosů a záznamů představejní na svém YouTube a Facebooku - kromě týdenních vstupů umělců z jejich obýváků nazvaných Homework připravují 8. dubna premiéru záznamu představení Hit, Tell the Difference.

 

Hit je o kulturních nárazech. Je o předsudcích a snech. Hit je oslava. Hit je o ženě, o mámě, o úsměvu. Hit má smysl. Unikátní projekt propojující akrobaty, tanečníky, herce a muzikanty ze Rwandy, České republiky, Kanady a Francie. Na nekompromisně rozdělené scéně, napůl travnaté a napůl evokující diskotékový parket, se setkalo deset rwandských chlapců a mladých mužů s pohnutými osudy s tanečníky, akrobaty a hudebníky z bohatého západu. Kdo je bohatý a kdo chudý? A jak silná je hranice mezi materiálním a duchovním štěstím?

Představení vzniklo na základě spolupráce rwandského souboru Future Vision Acrobat, Cirku La Putyka a týmu dokumentaristů, kteří o rwandských umělcích natáčeli film. Do něj přizvali Rostislava Nováka mladšího, aby ve městě Gisenyi, přímo na travnaté pláži u jezera Kivu, s mladými akrobaty uspořádal cirkusový workshop. Od původní myšlenky ale nebylo daleko k projektu produkčně mimořádně odvážnému – přivézt rwandský nový cirkus do Prahy. Vzniklo představení, jehož premiéra a další uvedení na festivalu Letní Letná vyprodávaly šapitó a o rok později společně s dokumentárním filmem nadchlo diváky na Jatkách78 i filmovém festivalu v Karlových Varech.


Up End Down Symphony (vysíláno 18. března) zahájilo sérii pravidelně “vysílaných” akcí souboru určených pro dobu, kdy se jich na Jatkách78 nemohou fyzicky zúčastnit diváci - platformu Cirk La Putyka (A)live.  “Když jsme kvůli zrušení všech akcí přišli o fyzický kontakt s diváky, přesouváme se za nimi do virtuálního prostoru. Chceme ale navíc upozornit na to, že většinu našich příjmů tvoří tržby ze vstupného. Na nich jako zdroji obživy jsou závislí herci, akrobati, technici i tvůrci, kteří jsou většinou na volné noze. Chceme upozornit nejen na sebe, ale i na všechna nezávislá divadla, která najednou přišla o zdroj obživy,” upozorňuje Rosťa Novák ml. a zároveň děkuje všem fanouškům za jejich obrovskou podporu v průběhu představení Memories of Fools.

 Přímo soubor Cirk La Putyka mohu zájemci podpořit na Darujme.cz (www.darujme.cz/projekt/1202156).

 


 

Náš výběr Kultura online najdete zde: http://brussels.czechcentres.cz/cs/kultura-online/

 

Místo konání:
Datum:

8.4.2020 20:00

Organizátor:


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala