Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

14.3.2017 19:00

Clarinet Factory na hudebním festivalu v Ruse

České kvarteto Clarinet Factory bude hostem 57. ročníku prestižního mezinárodního festivalu March Music Days v Ruse. Koncert je 14. března od 19:00 v Divadelním sále. Za podpory Ministerstva kultury ČR.

Samotný festival probíhá pod záštitou Ministerstva kultury BR, za mediální podpory regionálních i celonárodních médií, Bulharského státního rozhlasu a Bulharské státní televize.

Mezinárodní festival March Music Days v Ruse je renomovaným festivalem s dlouholetou tradicí a vysokým ratingem. Byl založen v roce 1961 a každým rokem se těší se zájmu jak hudebních odborníků, tak i široké veřejnosti. Je známou kulturní událostí a místem setkání předních umělců hudební scény. V současné době se festival snaží o vytvoření široké platformy na podporu mladých a talentovaných hudebníků z celého světa.


Co je Clarinet Factory?

Představte si hudební dílnu nebo laboratoř, do níž vám dodají trochu klarinetového umění, klasické hudební vzdělání, trochu ethna, jazzu a dejme tomu i minimalismu. Vy dodáte chuť improvizovat, nakoupíte nejmodernější elektroniku a technologie, pozvete zajímavé hosty a začnete zkoumat, tvořit a hlavně komunikovat s posluchači.  Z prostředí, jež vytvoříte, pak  vzejde svébytný žánr, jenž může mít leccos společného se zavedeným termínem crossover, ale ještě svobodněji se dá vyjádřit jako „hudba bez hranic". /http://www.clarinet-factory.cz///


 


 

 

 

Místo konání:
Dochodno zdanie v Ruse
Datum:

14.3.2017 19:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala