Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

8.12.2020 - 13.12.2020

CLASH! International Festival

The Hybrid in Dance Models, between Classic and Contemporary “CLASH! When classic and contemporary dance collides and new forms emerge”

Můžete těšit na exkluzivní online CLASH! INTERNATIONAL FESTIVAL, který představí od 8. do 13. 12. 2020 bohaté spektrum aktivit 5 partnerů festivalu z celé Evropy. Českou republiku reprezentuje soubor současného tance 420PEOPLE.

Soubor současného tance 420PEOPLE je součástí mezinárodního projektu CLASH!, který probíhá na území Itálie, Polska, Portugalska, Bulharska a České republiky od září 2018 do února 2021. Projekt CLASH! je zčásti určený profesionálním tanečníkům, choreografům a týmu spjatému se souborem 420PEOPLE – především v části projektu, která se věnuje vývoji metodiky efektivní práce s tanečníky a jejich vzdělávání. Pro širokou veřejnost je zde především online program CLASH! INTERNATIONAL FESTIVALU, který propojí všechny partnery projektu.  

Vrcholem letošního zapojení souboru 420PEOPLE do projektu CLASH! bude světová premiéra krátkého tanečního filmu ORĪGĪ (námět, režie a choreografie: Václav Kuneš, kamera: Tomáš Vlček, tančí: Simona Machovičová, Francesca Amante, Fanny Barrouquére). Online premiéra filmu ORĪGĪ proběhne v rámci festivalu CLASH! INTERNATIONAL FESTIVAL dne 8. prosince 2020.

Festival vysílaný z Prahy proběhne 8. prosince od 18.00. Další dny pak budou vysílat další partnerské země, a to až do 13. prosince.

CLASH! Project website: http://clashproject.eu

CLASH! Project Facebook: https://www.facebook.com/clashprojecteu/

VIMEO: vimeo.com/clashproject

Místo konání:
Datum:

Od: 8.12.2020
Do: 13.12.2020

Organizátor:

partner


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala