Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

8.12.2020 20:00

420PEOPLE na festivalu CLASH!

„Když se spojí klasický a moderní tanec, vznikne nová forma energie,“​ to je slogan mezinárodního projektu CLASH!, který propojuje klasické formy tance s tancem současným, mladé tanečníky i zájemce všech tanečních úrovní z nejširší veřejnosti s kapacitami tanečního světa a propojuje také svět jako takový. Českou republiku reprezentuje soubor současného tance 420PEOPLE. A vy se můžete těšit na exkluzivní online ​CLASH! INTERNATIONAL FESTIVAL​, který představí ​od 8. – 13. 12. 2020​ celé spektrum aktivit od 5 partnerů festivalu z celé Evropy. V rámci festivalu budou mít premiéru taneční filmů, které natočili jednotlivé soubory ​a doplní jej doprovodný program, který nabídne taneční workshopy a odborné tematické „laboratoře“ se zajímavými hosty.

„Bylo nám velkou ctí zapojit se do tohoto světového projektu, protože v tanečním světě má velké renomé. Jeho hlavní myšlenka – propojit všechny taneční světy i všechny, kdo mají rádi tanec, a podporovat tanečníky v jejich rozvoji – je navíc podstatou toho, co děláme my, takže jsme tam hned našli velké souznění,“​ říká Václav Kuneš, umělecký ředitel souboru 420PEOPLE, který je celosvětově uznávaným choreografem a tanečníkem, a lidé ho znají i díky jeho účasti v televizním pořadu StarDance. Soubor současného tance 420PEOPLE patří už 12 let k tomu nejlepšímu, co česká taneční scéna nabízí. Do jeho názvu si tvůrci, 

Václav Kuneš a Nataša Novotná, vepsali českou telefonní předvolbu, a splnili si (po návratu z působení v jednom z nejprestižnějších světových souborů tanečního divadla – Nederlands Dans Theater Jiřího Kyliána) společný sen vybudovat v Praze špičkový soubor současného tance. 

To se jim povedlo: do jejich letošního repertoáru patří u diváků již velice oblíbené představení Panthera, které odhaluje tajemství vzniku samotného lidstva.

Festival vysílaný z Prahy proběhne 8. prosince od 18.00. 

Místo konání:
Online
Datum:

8.12.2020 20:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala