Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

23.6.2013 - 30.6.2013

Company ProART na letošní edici Víření

Srdečně zveme na 9. ročník varšavského Festivalu tanečních divadel. Letos přijede z České republiky Company ProART s představením String Quartets..

Organizátorem Festivalu tanečních divadel Víření je Nadace Současná scéna, která aktivně pracuje od roku 2001 a jejímž cílem je podpora rozvoje současného tance. V roce 2004 pod patronátem Nadace Současné scény vzniklo Taneční divadlo Víření, které shromáždilo skupinu současných talentovaných tanečnic a tanečníků. Největším úspěchem Nadace je ale každoroční organizace Mezinárodního festivalu tanečních divadel VÍŘENÍ.

V rámci 9. ročníku vystoupí  30. června 2013 v 20:00 hod. ve Varšavě v Divadle Studio české divadlo Company ProART z Prahy s představením String Quartets.

String Quartets vyniká z inspirace třemi literárními díly autorů – Tolstoj / Z. Janáčková / Neruda – na pozadí tří smyčcových kvartetů skladatelů – Janáček / Ištvan – v současném jevištním zpracování choreografů Martina Dvořáka a Isiry Makuloluwe. Taneční večer, jenž v sobě propojuje několik uměleckých reflexí, konceptů a dějinných okolností, balancuje na „strunách“ času a hledá vazby a souvislosti mezi dílem, autorem a jejich působením na diváka.

ProART se ve své práci soustřeďuje na hledání styčných bodů tance a dramatu, a také zpěvu a snaží se vytvořit nevšední, vícevrstevnatá moderní taneční a divadelní představení. Styl ProART je možno charakterizovat jako neoklasicistický-moderní-současný. Skupina se skládá ze šesti tanečníků, koordinátorem je taneční choreograf Martin Dvořák. Prvním projektem kreativní skupiny Dvořák – Pajasová byl „Gabriel Lion 2004“, který byl také inspirací k vzniku interdisciplinárního festivalu Terezín Dance, potom Festivalu ProART a vznik celé filozofie skupiny.

Doplněním festivalu budou 28. – 29. 6. čtyřdenní workshopy tance Contemporary ballet určené milovníkům současného baletu. Workshopy bude provázet Martin Dvořák, umělecký ředitel ProArt Company.

Company ProART: http://www.proart-festival.cz/cz/company-proart/

Webová strana Festivalu Víření: http://zawirowania.pl/

Místo konání:

Warszawa, Stara Prochownia, ul. Boleść 2 lub Teatr Studio, pl. Defilad 1, Duża Scena, Mała Scena

Datum:

Od: 23.6.2013
Do: 30.6.2013

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala