Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

6.4.2019 20:00

Koncert: Jan Smigmator v New Yorku

Jazzový a swingový zpěvák Jan Smigmator vystoupí poprvé v New Yorku.

 

 

6. dubna, 20:00
Winery at St. George, Mohegan Lake, NY

Po svém loňském americkém debutu v Chicagu přijíždí český swingový zpěvák Jan Smigmator poprvé do New Yorku, aby zde vystoupil jako speciální host koncertu londýnského zpěváka Mitche Winehouse (otce Amy Winehouse) a jeho americké kapely v hudebním klubu Winery at St. George v Mohegan Lake, NY.

Společně zazpívají písně ze svého alba Smigmator - GERSHWIN - Winehouse, která vydali v roce 2018 jako poctu Georgi Gershwinovi a jeho 120. výročí narození. Během večera ovšem zazní i další písně Velkého amerického zpěvníku (The Great American Songbook) - Cole Porter, Irving Berlin, Johnny Mercer, Jerome Kern, Hoagy Carmichael atd.

Jan Smigmator se snaží svou hudbou a zpěvem uchovat naživu odkaz swingových králů. Mezi jeho hlavní vzory patří takové legendy, jako je Frank Sinatra, Sammy Davis Jr., Dean Martin, Bobby Darin, Mel Tormé, Karel Hála nebo Tony Bennett. Smigmator vystudoval Pražskou konzervatoř a později založil kapelu Swinging Q. V roce 2013 natočil své debutové album Swing is Back, na které navázal v roce 2016 albem Time to Swing. Zatímco jeho debut obsahoval povětšinou pouze cover verze známých písní, Smigmator ukázal na svém novém albu, že je i schopným skladatelem.

Jan Smigmator offical

Tato akce se koná ve spolupráci s Českým centrem New York a Generálním konzulátem České republiky v New Yorku.

 

Místo konání:
Winery at St. George, 1715 E Main Street, Mohegan Lake, NY
Datum:

6.4.2019 20:00

Organizátor:


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala