Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

5.3.2020 12:00 - 6.3.2020 20:00

Čurby - 20. výročí Obscene Extreme festivalu

České centrum ve spolupráci s Axa Valaha Productions a Under the Flag s potěšením představuje jedinečný dokument o největším každoročním grindcore setkání, outdoorovém festivalu Obscene Extreme Festival konajícím se každé léto v Trutnově. Kromě možnosti nasát celkovou atmosféru festivalu připravujeme i možnost podiskutovat o současných společenských trendech (DIY, veganství, vegetariánství atd.). Aby bylo vše ještě zajímavější, pozvali jsme hlavního organizátora festivalu Miloslava Urbana...

Od barových koncertů a suterénů až po tisíce diváků na Glastonbury Festivalu. Extrémní hudební styl grindcore se za poslední tři desetiletí rozšířil do celého světa a vyvinul se do nesčetných podžánrů a směrů. V jeho jádru ale stále žhne divokost a nespoutanost jejich zakladatelů, kapel Napalm Death, Brutal Truth či Nasum. Slovy Jana AG z legendárního belgické skupiny Agathocles: "Grind je protest!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tento projekt je součástí akce Obscene Extreme Warm-up, která se bude konat 5. - 6. března v Bukurešti, s + Q&A projekcí v Českém centru 5. března a extrémním metalovým koncertem 6. března v Quantic klubu. Součástí akce budou i vystoupení nejslavnějších grindcoreových kapel: Avulsed (Španělsko), která nebude na Obscene Extreme festivalu žádným nováčkem, Necrovile, první rumunskou kapelou, která kdy zpívala v Obscene Extreme, a dvěma dalšími kapelami v oblasti death metalisty - Debrecen Angerseed a Terror Sickness, nejbrutálnějšího grindcore comba v Bukurešti.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Akce je součástí každoročního programu SAPTAMANA SUNETULUI, jejíž cílem je seznámit veřejnost s rozmanitostí hudebního světa a zároveň zvýšit povědomí o současné moderní kultuře a jejího významu pro sociální prostředí a společnost (zaštiťuje UNESCO).
 

Vstupné na promítání Českého centra je ZDARMA  a vstupenky na koncert Quantic najdete na iabilet.ro (https://bit.ly/2um9XkD). Událost na Facebooku ZDE

Místo konání:

Strada Ion Ghica 11, Sector 3
30045 Bukurešť
Rumunsko

Datum:

Od: 5.3.2020 12:00
Do: 6.3.2020 20:00

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala