Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

26.7.2019 - 28.7.2019

CZ-PL Festival

Kudowa Zdrój ve dnech 26., 27. a 28. července 2019, bude hostitelem 4. edice Festivalu Kultury a Písně Polsko-české CZ-PL a místem setkání kultury dvou blízkých národů - Poláků a Čechů. Bohatý program nabídne m.j. komiksovou výstavu, filmové projekce, pěveckou soutěž a galakoncert. Nebude chybět ani gastronomická ochutnávka české kuchyně.

Program: 

Paul Królikowski, iniciátor a umělecký ředitel festivalu CZ-EN, když byl dotázán na jeho nápadu říká, že byla vytvořena za účelem „Uvědomujeme si, že obě sousední města - Kudowa-Zdrój a Náchod více podobností než rozdílů a zpěv a kulturní výměna Fosters vazby mezi národy, které se v těchto těžkých časech je výjimečná hodnota. "

Záštitu nad festivalem opět vztahuje na ministerstvo kultury a národního dědictví republiky polsky, velvyslance České republiky a České centrum.

 

23 - 29 lipca července, v čerpací stanici, v Lazenském parku bude k vidění výstava fotografie: 

1989 Sametová revoluce: Konec totalitního režimu v Československu

Výstava ikonických snímků 15 předních českých fotografů, kteří zachytilipřelomové okamžiky československých novodobých dějin, kdy po 40 letechskončila komunistická diktatura: demonstrace proti totalitnímu režimuv roce 1988, Palachův týden v lednu 1989 a 17. listopad 1989, respektiveemotivní atmosféru nadšení, které následovalo.Mnohé z těchto vynikajících snímků se časem staly legendárními a díkyjejich dokumentární i výtvarné hodnotě doslova vracejí zpět do nadšenéemocionální atmosféry, která tehdy zavládla v celé společnosti.Součástí výstavy je i soubor fotografií z odchodu sovětských vojsk z území Československa v letech 1990–1991, který sametovou revoluci završil.

Radek Bajgar Praha, 28. 10. 1989

Demonstrace proti totalitě u příležitosti výročí vzniku Československa

 

Místo konání:
Park Zdrojowy, Kudowa-Zdrój
Datum:

Od: 26.7.2019
Do: 28.7.2019

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala