Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

30.10.2018 - 16.11.2018

Czech Innovation Expo: 100 let české vědy a pokroku v IED Innovation Lab

Ku příležitosti 100. výročí založení Československé republiky bude v Evropském institutu designu v Madridu k vidění interaktivní výstava zaměřená na vývoj českého výzkumu a vědy, která ponese název "Neviditelná expozice. 100 let české inovace". Virtuální realita, dotykové obrazovky a další moderní technologie přenese návštěvníky dovnitř českých vynálezů a objevů minulého století jako jsou například kontaktní čočky nebo Kaplanova turbína. Dokonce bude možné projet se futuristickým vlakem z 30. let známým jako "Slovenská střela". Výstava bude zahájena 30. 10. v 19.30 a potrvá do 16.11.

Czech Innovation Expo zobrazuje 100 let české historie v oblasti vědy a výzkumu. Představí celosvětově známé firmy, které vznikly v meziválečném období, jako jsou např. Škoda, Jawa, Tatra, Koh-i-noor nebo Baťa, vynálezce jako Ottu Wichterleho, Františka Křižíka, Jaroslava Heyrovského nebo Viktora Kaplana a v neposlední řadě i novou generaci vědců a inovátorů.

Výstava prezentuje české vědce, vynálezce a firmy ve stoleté retrospektivě za pomoci různých audiovizuálních technik, dotykových obrazovek, panelů a dalších interaktivních objektů. V jedné části expozice bude dokonce možné zažít virtuální cestu časoprostorem a navštívit slavné vynálezce, kteří budou vyprávět o své práci.


Návštěvní doba: pondělí – pátek (9:00 – 21:00)

Organizátory akce jsou České centrum Madrid, Velvyslanectví České republiky v Madridu a IED Madrid

 

Více informací na:

iedmadrid.com

https://iedinnovationlab.com/  

http://www.ciexpo.cz/?lang=en

Místo konání:

Avenida de Pedro Díez, 3, Madrid

Datum:

Od: 30.10.2018
Do: 16.11.2018

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala