Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

30.9.2019 - 28.10.2019

Czech Innovation Expo

Interaktivní výstava představuje prostřednictvím nových technologií a virtuální reality přední české vědce, myslitele a inovátory, jejichž objevy a vynálezy zásadně ovlivnily životy lidí po celém světě.

Vydejte se na průzkumnou výpravu inovací a vědeckých objevů, které ovlivnily životy milionů lidí po celém světě. Přední čeští vynálezci, včetně například vynálezců kontaktních čoček a vědců, kteří objevili léky na léčbu viru HIV, jsou na výstavě představeni vedle zástupců nejnovějších inovací v oblastech digitálních technologií a medicíny.  

Jedinečnost Czech Innovation Expa (CIE) spočívá v propojení interaktivního audiovizuálního umění, designu a nejmodernějších technologií na bázi augmentované a virtuální reality. Návštěvníci vstupují do zdánlivě prázdného prostoru s abstraktními symboly na zdech. Do svých přístrojů si nejprve stáhnou aplikaci CIE AR pro iOS nebo Android, a pak už jen mohou objevovat bohatství příběhů a informací o vědeckém vynálezu či inovaci. Když je přístroj namířen na konkrétní symbol na zdi, na displeji se poté automaticky začíná odvíjet celý příběh konkrétního vynálezu. CIE už bylo prezentováno v řadě zemí po celém světě – ve slavném tokijském muzeu Miraikan, ale i v dalších předních institucích pro vědu a inovace, například v Šanghaji, Pekingu, Berlíně, Mnichově, Římě, Praze a Aténách. A nyní výstava přichází i do Londýna! 

Datum konání výstavy: : 30. září 2019 - 28. října 2019
Vernisáž: pátek 27. září, 18:30 - 21:30 - VSTUP VOLNÝ, VŠICHNI JSOU VÍTÁNI, REGISTRACE PŘES EVENTBRITE
Místo konání: Galerie Vitrínka, České centrum Londýn, 30 Kensington Palace Gardens, Londýn

Rodinné dopoledne s výstavou Czech Innovation Expo
Neděle 20. října 2019, 10:00 - 14:00

VSTUP VOLNÝ

Prosím vemte na vědomí, že prostory nejsou bezbariérové. 

 


Místo konání:

Vitrínka Gallery, Czech Centre London, 30 Kensington Palace Gardens, London W8 4QY

Datum:

Od: 30.9.2019
Do: 28.10.2019

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala