Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

16.10.2019 - 28.2.2020

Czech Innovation Expo v Birminghamu

Interaktivní výstava představuje prostřednictvím nových technologií a virtuální reality přední české vědce, myslitele a inovátory, jejichž objevy a vynálezy zásadně ovlivnily životy lidí po celém světě.

Vydejte se na průzkumnou výpravu inovací a vědeckých objevů, které ovlivnily životy milionů lidí po celém světě. Přední čeští vynálezci, včetně například vynálezců kontaktních čoček a vědců, kteří objevili léky na léčbu viru HIV, jsou na výstavě představeni vedle zástupců nejnovějších inovací v oblastech digitálních technologií a medicíny.  

Jedinečnost Czech Innovation Expa (CIE) spočívá v propojení interaktivního audiovizuálního umění, designu a nejmodernějších technologií na bázi augmentované a virtuální reality. Návštěvníci vstupují do zdánlivě prázdného prostoru s abstraktními symboly na zdech. Do svých přístrojů si nejprve stáhnou aplikaci CIE AR pro iOS nebo Android, a pak už jen mohou objevovat bohatství příběhů a informací o vědeckém vynálezu či inovaci. Když je přístroj namířen na konkrétní symbol na zdi, na displeji se poté automaticky začíná odvíjet celý příběh konkrétního vynálezu. CIE už bylo prezentováno v řadě zemí po celém světě – ve slavném tokijském muzeu Miraikan, ale i v dalších předních institucích pro vědu a inovace, například v Šanghaji, Pekingu, Berlíně, Mnichově, Římě, Praze, Aténách a Londýně. A nyní výstava přichází i do Birminghamu!

Vernisáž výstavy a proslov kurátora: 15. října 2019, 18–19:30
Datum konání výstavy: 16. října 2019 – 28. února 2020
Místo konání: knihovna v Birminghamu, Centenary Square, Broad St, Birminhgam B1 2ND
Otevírací doba: pondělí–úterý od 11 do 19, středa–sobota od 11 do 17
VSTUP VOLNÝ

Organizátor:

Za přispění:


Partneři:  

 

Místo konání:
Library of Birmingham, Centenary Square, Broad St, Birmingham B1 2ND
Datum:

Od: 16.10.2019
Do: 28.2.2020

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala