Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

17.5.2012

CZECH INVASION- koncert Tata Bojs a Sunflower Caravan v Malmö

Moriska Paviljonger v Malmo společně s Českým centrem uvádí 17.5.2012 večer s českými kapelami, v rámci kterého vystoupí česká kapela Tata Bojs společně s hudební skupinou Sunflower Caravan. Jejich koncert doprovodí bývalý člen švédské skupiny The Ark Martin Axén jako DJ.

 

Tata Bojs (CZ)

Tata Bojs jsou jednou z nejvýznamnějších českých kapel. Kapela, která působí na české hudební scéně přes 20 let, je v České republice vyhlášena svými propracovanými texty doprovázenými taneční  a vizuální show na podiu.

Během vystoupení ve Švédsku bude skupina hrát zejména písně z jejich posledního alba Ležatá osmička z roku 2011.

Tata Bojs: Mardoša  (baskytara), Milan Cais (bicí), Vladimír Bár (kytara), Jiří Hradil (klávesy), kapelu na turné doprovází zvukař Dušan Neuwerth. 

Skupina Tata Bojs byla založena tehdy čtrnáctiletými spolužáky Mardošou a Milanem Caisem nad talířem rajské polévky ve školní jídelně na pražské Hanspaulce. Již od samého začátku byli známí svým alternativním pojetím, které přitahuje natolik, že v ČR je téměř každý koncert vyprodaný. Kapela je považována za opravdového inovátora v komplexním pojetí jevištního výkonu - sami si navrhují scénu, na které prezentují jejich dynamický jevištní výkon.

www.tatabojs.cz

 

Tata Bojs na YouTube

Oficiální YouTube kanál Tata Bojs: http://www.youtube.com/user/tatabojstv


Sunflower Caravan (CZ)

Sunflower Caravan patří k velmi populární kapele na současné české hudební scéně. Již několik let jim patří velké scény letních festivalů a klubů jak v ČR, tak i v zahraničí.

Sunflower Caravan: Vít Rosnecký (bicí), Michell (basa) a Andy Čermák (klávesy).

Před pár lety doprovázeli na turné švédskou kapelu The Ark. Jejich debutové album Sunflower Caravan bylo vydáno v únoru 2009 a o rok později vydali druhé album A little bit more.

Letos vystoupí Sunflower Caravan ve Švédsku hned několikrát, 16. května ve Strandu ve Stockholmu, 17. května v Moriska Paviljongen v Malmö, 15. června na Mossagardsfestiavelen  ve Veberöd a 16. června na Nassjö Festival v Nassjö.

 

Sunflower Caravan na YouTube


 

Místo konání:
Moriska Paviljongen, Malmö
Datum:

17.5.2012

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala