Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

9.11.2018 - 11.11.2018

Czech & Slovak Fashion Festival

Čerstvé nápady, skvělé řemeslné zpracování a etická výroba, to jsou všechno znaky soudobého českého a slovenského módního designu. Experimentální i minimalistická móda, kousky pro ženy i pro muže a děti, výrazné doplňky, designové hračky, nápadité šperky… 18 českých a slovenských mladých, ale výrazných návrhářů osobně představí svou tvorbu v rámci marketu v Halles St. Géry.

V sobotu v 15:00 proběhnout s návrháři také workshopy zaměřené na upcycling, přineste tedy své staré kousky a dejte jim nový život s moderní výšivkou nebo kreativním přešíváním. Program bude také zahrnovat B2B setkání s místní módní scénou. Celý víkend vstup zdarma!

 NEZMEŠKEJTE AKTUÁLNÍ INFORMACE: SLEDUJTE NÁS NA FACEBOOKU!

Vstup na celý festival je zdarma, workshopy v sobotu 10.11.2018, babysitting + dětské workshopy (více informací níže)

 


BRAASI INDUSTRY

Značka vyrábějící sportovní batohy určené pro cyklistiku a cestování inspirované horolezeckým vybavením 80. let, to je Braasi Industry. Dva mladí čeští architekti, kteří značku založili v roce 2010, vycházejí zejména z jednoduchosti a funkčnosti. V Bruselu představí svou kolekci batohů z nylonového vlákna či bavlněného plátna v kombinaci s kůží. Pro více informací zde.

 


 

EVA RŮŽIČKOVÁ

... je absolventka UMPRUM v Praze, nominována před 3 lety na cenu Czech Grand Design, která klade důraz především na experimentaci s přírodními materiálemy a technologiemi. Její šperky bylo možné shlédnout na významných přehlídkách v New Yorku, v Miláně nebo v Mnichově. Více zde. 

 


FAKTICKY

... jsou tvorbou dvou mladých designérek Petry Bindr a Barbory Novákové. Jedná se o šperky vyrobené z porcelánu, polodrahokamů či pozlacených komponentů v kombinaci s betonem. Fakticky představí na festivalu své první dvě kolekce - My Space a Options. Obě kolekce jsou typické pro motivy nedokonalosti a neúplnosti, vzniklé v kombinaci s čistými geometrickými tvary a nepravidelnými polodrahokamy.HUGO CHODÍ BOS

... je hračkářství, které se specializuje na výrobu výhradně v České republice. Společně s tradičními značkami jako je Kovap, Fatra nebo Detoa, nabízí Hugo chodí bos hračky a dekorace od současných českých designérů a výrobců. Momentálně pracují na své vlastní kolekci a v říjnu oslaví 4 rok od založení.


LENKA SRŠNOVÁ

... je absolventkou Akademie výtvarných umění v Bratislavě, studovala také ve Finsku a v Paříži. Její nejnovější kolekce pod názvem FULLLOVE, inspirovaná známým malířem Ľudovítem Fullou, pozměňuje tvorbu umělce v módní kolekci a předává tak odkaz současné generaci. Tato kolekce představuje bavlněné a saténové šaty, topy, sukně, kalhoty, kabáty, ale i legíny s vlastnoručním podpisem Lenky. Pro více zde.  

 


LOVE? with the question mark

... je módní kolekce pro všechny lidské bytosti žijící v tekuté realitě na začátku 21. století. Je to pódium, idea, otázka položená ve světě, kde nic není jisté, ani stejné. Oděvní kolekce je o čistě syrové energii, o emocích, o slzách a o krvi. Více o značce naleznete zdeMINKA

Značka pod jménem Minka se zaměřuje na práci s porcelánem a plastovými formami. Šperky ve tvaru zvířátek doplňují velký výběr náhrdelníků, broží, prstýnků či náušnic, které záměrně balancují na hraně kýče.

 


MONGOL

Monika Mongolová je česká módní návrhářka hledající inspiraci ve folklóru a v jedinečných tradičních motivech. Preferuje práci s kvalitním materiálem, minimalistickou estetiku a strojové vyšívání. Její značka je sofistikovaná hra s kontrasty a emocemi, kde se pojí elegance s provokací. 

 Natálie Vencovská

Práce dvacetileté studentky Natálie z Brna je inspirovaná podzimní sklizní, rovností žen, ale i módními fotografiemi. Ručně vyráběné prvky spolu s ženskými elementy jsou významným rysem její kolekce, která jasně odkazuje na retro styl.

 PBG

... je zavedené módní studio, které vyrábí módní doplňky pod vedením Anety Vojnové a Terezy Horákové. Specializují se na výrobou minimalistických a praktických, ale velmi módních tašek, batohů či dalších kožených doplňků. Pro více zde.    

 PUOJD

Značka designérky Michaely Bednárové odráží obraz dnešního Slovenska, hledá inspiraci v každodenním životě a přináší pozitivní a zlehčený pohled slovenskou krajinu. Puojd se zaměřuje na výrobu dámských a pánských oděvů či jiných drobných dárků.

 


SISTERSCONSPIRACY

Pražská módní značka sistersconspiracy je zastoupena designérkami Alicí Klouzkovou a Janou Jetelovou. Přesto, že je původně zaměřená na pánskou konfekci, tvořící jádro celé kolekce, i dámská konfekce se zde pomalu dostává do popředí. Značka je charakteristická precizním krejčovským zpracováním a spoluprací s malými lokálními firmami.Sofya Samareva

Tato česká módní návrhářka vytváří hravé a praktické pokrývky hlavy z tradičních materiálů jako je 100% králičí plsť. Svou prací boří hranice mezi módou a uměním a tím nabízí současnou alternativu klasickým kloboukům. Více naleznete zde.

 SOOLISTA

Značka Soolista vás uchvátí svým originálním architektonickým odkazem, na který navazuje díky minimalistickému stylu, inovativním střihům, nadčasovosti a eleganci. Designérka Zuzana Basterrech navrhuje nejen dámské a pánské košile ale i šaty, kabáty či blejzry, které jsou nedocenitelnou součástí formálního šatníku.

 


Studio MUCK

Studio pod názvem MUCK se zaměřuje na interiérový design, jeho doplňky a na nábytek. Jeho zakladatelé rádi kombinují průmyslové materiály, hravé detaily a čistou vizuální formu.Štěpánková / Kladošová

Práce designérek Anny Štěpánkové a Terezy Rosálie Kladošové zasahuje do několika uměleckých oblastí najednou jako je móda, interiérový design, instalace či scénografický návrh. Návrhářky rády přijímají nové výzvy, které jim umožní objevovat nové materiály. Více zde.THEÓ

Pod značkou Theó tvoří Andrea Lojkásková, která se zabývá navrhováním sezónních nebo tematických kolekcí a zakázkovou výrobou nepřehlédnutelných dámských oděvů. V jejích kolekcích lze také objevit diskrétní univerzální šaty, kalhoty, halenky apod. Andreu můžete tento rok potkat v Bruselu na jednom z workshopů pořádaných v rámci Czech & Slovak Fashion Festival 2018.


We are not sister

... je slovenská dámská konfekce, módní a minimalistický oděv se sofistikovanými detaily, reprezentovaná Lucií Jarošovou a Tamarou Thótovou Markovičovou. Jejich kolekce se vyznačují skrytými hravými detaily na velmi celistvém a jednoduchém střihu. Pro více informací klikněte zde.    


VSTUP NA FESTIVAL JE PO CELÝ VÍKEND ZDARMA

 

+ workshopy:
Sobota 10.11.  13:00h – 17:00h  c Délnou D. a GAMINE Design!
Théo / Andrea Lojkásková – upcycling, kreativní přešívání
Monika Mongol – moderní výšivka
Tereza Kladošová – upcycling, DIY

Workshopy probíhají v mezzaninu!

vstup je volný, vzhledem na omezenou kapacitu doporučujeme rezervaci na e-mailu: info@kjmk.eu

 

Kde:  Halles St. Géry, náměstí Saint-Géry 1, 1000 Brusel

Kdy:  9. - 11. října 2018

pátek od 12:00h do 20:00h

sobota od 12:00h do 20:00h; upcyclingový workshop 15:00h - 17:00h

neděle od 12:00h do 18:00h

 

babysitting: sobota od 15:00h do 17:00h (sklepní prostor)

worskhopy pro děti: neděle 13:00 - 13:40 et 14:00 - 14:40 se slovenskou designérkou Lenkou Sršňovou (mezzanin)

  

Vizuální stránka: Dana Filipova

 

 

Místo konání:

Halles Saint-Géry, 1000 BXL

Datum:

Od: 9.11.2018
Do: 11.11.2018

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala